Výborní na lyžích, skvělí na golfu! MČR Ski&golf zná vítěze.

Konec zimní, lyžařské sezony a zároveň začátek té letní, golfové orámoval o uplynulém víkendu již sedmý ročník tradičního mistrovství republiky RWE SKI&GOLF Czech Championship. V unikátním závodě, jehož první část hostila červená sjezdovka ve Špindlerově Mlýně a druhou Golf & Spa resort Kunětická Hora, si vítězství z roku 2013 zopakoval golfový profesionál a bývalý lyžař Petr Kabát.
RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2015

Skutečnost, že konec lyžařské sezony neoznamuje ani republikový šampionát ani uzavřené brány většiny lyžařských areálů, ale repubikové mistrovství ve ski&golfu RWE SKI&GOLF Czech Championship, se během jeho šesti uplynulých ročníků stalo již tradicí. Sedmé opakování netradičního sportovního klání si na závodníky přichystalo hned několik novinek. Za prvé přesun sjezdové části závodu na nejatraktivnější špindlerovskou červenou sjezdovkou a pak, zdá se, nastolení nové tradice, kdy se o vytyčení závodní tratě postará vždy některý z našich bývalých reprezentantů, který se poté postaví i na start samotného závodů. Od Borka Zakouřila, který měl sjezdovou část závodu pod palcem v loňském roce, převzal pro letošek žezlo Honza Holický (kat. MID). A že to zvládl na výbornou dokládá výsledek v závodě samotném. Po prvním dnu spolehlivé vedení, když se mezi "svými tyčemi" nasázenými od poloviny délky sjezdovky dokázal protáhnout ve skvělém čase 41,78 sec. Pro golfisty jistě náročnou trať přitom nebylo vůbec snadné projet bez chyb a jakýkoliv čas pod 50 sec. šlo hodnotit jako výborný. Nejrychlejší ženou byla Barbora Maralíková (kat. WOMEN) s časem 46,43 sec. Velmi solidních časů pod 45 vteřin dosáhli i Petr Svinka a Jaroslav Žižka (SENIOR), Petr Jirásek (MID), Jiří Vašíček, Borek Zakouřil, Dalibor Manďák, Jan Arnold, Petr Kabát a Martin Škopek (všichni MAIN). Juniorskou kategorii ovládl nejmladší účastník Jakub Šinták (46,22).

Golf vrátil vavříny favoritům

Do golfového turnaje nastupovali hráči s počtem bodů, který se rovnal dvojnásobku jejich času z lyžařské soutěže. Titul absolutního vítěze v Mistrovství republiky v kombinaci RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2015 nakonec získal staronový vítěz Petr Kabát (3. celkové vítězství), po velmi solidním výkonu na lyžích potvrdil vítězstvím v golfové části (73 ran) svoji letošní suverenitu a na druhého Jana Schovánka si vybudoval propastný náskok 8,5 bodů. Napínavé souboje probíhaly v kategoriích WOMEN, jasná favoritka Eva Koželuhová uhájila vítězství o jednu ránu před mladší sestrou Terezou, třetí místo obsadila Bobina Žůrková. V kategorii SENIOR se vůbec poprvé radoval Jaroslav Martínek, před obhájcem Josefem Novákem a Jaroslavem Žižkou.

Šampióni RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP 2015:

 • Kategorie WOMEN: Eva Koželuhová 181,18; Tereza Koželuhová 182,10, Bobina Žůrková 187,22
 • Kategorie WOMEN 40+: Bobina Žůrková
 • Kategorie SENIOR: Jaroslav Martínek 174,28, Josef Novák 175,60; Jaroslav Žižka 178,84; 
 • Kategorie SENIOR 60+: Josef Novák
 • Kategorie MID: Jan Schovánek 169,52, Jiří Janda 172,28; Libor Škoda 174,24
 • Kategorie MAIN: Petr Kabát 161,06; Dalibor Manďák 170,32, Jan Arnold 170,60
 • Kategorie JUNIOR: Jakub Šinták 178,44;

Vítězové jednotlivých kategorií mají možnost reprezentovat Českou republiku na Mistrovství světa SKI&GOLF v rakouském Kaprunu v polovině května. Předpokládané složení týmu: Martin Beránek (kapitán), Jan Schovánek ml., Petr Kabát, Jiří Janda a Dalibor Manďák.

Celkové výsledky (ke stažení)

Foto: Ota Mrákota


Záštitu nad celou tuzemskou soutěží pošesté nese energetická skupina RWE. "RWE je největším partnerem českého lyžování. Už deset let investujeme především do bezpečnosti v lyžařských areálech a do podpory mladých lyžařských talentů. RWE SKI&GOLF CZECH CHAMPIONSHIP je pro nás vždy krásnou příležitostí, kdy bilancujeme a uzavíráme celou zimní sezonu," říká mluvčí společnosti RWE Martin Chalupský.

Článek má tyto nálepky odskok léto SKI&Golf
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 13-4-2015
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
 • Peak Performance uvádí film Between Places
 • Screen Shot 2011-10-13 at 16.53.19.jpg
 • Logo Asociace horských středisek - AHS ČR
 • dscn3820.jpg
 • Extrémní závod tříčlenných štafet Císař Challenge.
 • na startu
 • sno.jpg
 • Jak vybrat lyže na hory? Poradíme
 • Monika.jpg
 • Kryštof Krýzl
 • Tisková konference ČSTV
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit