Výsledky českých závodů jsou konečně online

Lidé kolem závodního alpského lyžování zvyklí na kvalitní informační servis, který je k mání na internetových stránkách Mezinárodní lyžařské federace FIS, dostali se startem nové sezony jako dárek podobný výsledkový web, ovšem české provenience a určený právě výhradně pro potřeby tuzemského sjezdového lyžování.
Svaz.jpg
Pasovat ovšem tento web na pouhou "nástěnku" výsledků, by bylo velkým omylem. Celý systém je totiž natolik sofistikovaný, že se postará o drtivou většinu agendy, jež je spojena s pořádáním sjezdařských závodů na území České republiky. "Jedná se o kompletní systém pro organizaci a řešení závodů od začátku do konce," říká vedoucí projektu Tomáš Peslar. Jeho implementací do praxe strávil několik let tvrdé práce, v samotném vývoji systému mu pomáhal tým pěti programátorů.

O co všechno se umí systém postarat? Popišme si to na případě jednoho konkrétního závodu. "Začíná to vyvěšením propozic, plakátu a on-line přihlášky. Díky ní je registrace závodníka pro daný závod záležitostí několika kliknutí. Následuje vytvoření seznamu přihlášených, systém dokáže přihlášené závodníky srovnat podle jejich FIS bodů. Systém umí i pokladnu, to znamená, že po zaplacení startovního poplatku je závodník automaticky přesunut do startovní listiny. Ta pak dostává po vylosování vpředvečer závodu oficiální podobu," vysvětluje Tomáš Peslar ze společnosti eSki s.r.o., která je provozovatelem těchto stránek pro Odborný sportovní úsek alpských disciplín SLČR.

V den závodu se poté celý systém přepne do měřícího módu a během daného klání je možné na webu ŽIVĚ sledovat jeho průběžné výsledky! Takto "live" budou v průběhu sezóny 2010/2011 pokryty nejvýznamnější tuzemské sjezdařské podniky, jako např. seriál žákovských RKZ, závody Českého poháru či březnové mistrovství České republiky v alpských disciplínách. "Po odměření závodu se jeho výsledky automaticky pošlou k tzv. 
robotovi, který zkontroluje jména závodníků, typ závodu, datum jeho konání a všechny další informace a případné chyby dá mailem zpátky na vědomí. Je-li vše v pořádku, tak je za pár sekund schopen tyto výsledky zveřejnit na webu. Je u nich poznámka, že jsou neoficiální. Oficiálními se stanou v okamžiku, kdy se do systému přihlásí technický delegát závodu a elektronickým podpisem potvrdí jejich správnost. Zpracované výsledky navíc systém dovede započítat do bodového hodnocení Českého poháru," dodává Tomáš Peslar.

Vedle výsledkového servisu poskytují stránky řadu dalších užitečných informací pro závodníky, trenéry, funkcionáře a pochopitelně i pracovníky médií. Sem patří jak kalendář závodů, tak i databáze všech českých závodníků a jejich aktuální pořadí v jednotlivých disciplínách podle FIS bodů. Nechybí výčet oddílů, přehled homologovaných sjezdovek a ke stažení jsou tu k dispozici také soutěžní řády. Prostě informační komfort, na jaký může být naše sjezdové lyžování opravdu pyšné!

Web je k nalezení na adrese: http://vysledky.czech-ski.cz/.

Článek má tyto nálepky technika odskok
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Daniel Tichý / 19-1-2011
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit