Vznikla Asociace horských středisek České republiky

S cílem prosazovat společné zájmy založilo čtrnáct největších hráčů na trhu Asociaci horských středisek České republiky. Nové profesní sdružení bude usilovat o vytvoření co nejlepších podmínek pro rozvoj cestovního ruchu a lyžařského průmyslu na českých horách.
Logo Asociace horských středisek - AHS ČR

"Funkční profesní organizace tohoto typu v Česku chyběla. Uvědomili jsme si to, když jsme řešili pronájem našich lyžařských středisek. Chtěli jsme je pronajmout na dvacet let, ale část sjezdovek je na státních pozemcích, které může stát ze zákona pronajmout na osm let. To je příklad problémů, které řešíme," řekl prezident Jiří Bis, který v AHS zastupuje Českou unii sportu, majitele tří velkých krkonošských skiareálů. "Horská střediska pro svůj rozvoj potřebují silné sdružení, které je bude reprezentovat při jednání se státem, krajskými samosprávami a státními institucemi," uvedl Bis.

Asociace horských středisek ČR se chce zaměřit hlavně na hájení zájmů svých členů v oblasti tvorby legislativy. Pomáhat bude také při propagaci horských středisek a služeb v nich poskytovaných, při zkvalitnění výměny statistických údajů, informací a dat o fungování horských středisek a jejich návštěvnosti nebo při získávání zkušeností ze zahraničí. Sdružení bude spolupracovat i s dodavateli horských technologií a zařízení.

Seznam zakládajících členů AHS ČR
 • Melida, a.s. (Špindlerův Mlýn)
 • Mega Plus, s.r.o. (Černá Hora - Pec)
 • K3 Sport, s.r.o. (Kouty nad Desnou)
 • Lipno Servis, s.r.o. (Lipno)
 • Skiareál Klínovec, s.r.o. (Klínovec)
 • Sněžníky, a.s. (Dolní Morava)
 • Monínec, s.r.o. (Monínec)
 • Ski Bižu, s.r.o. (Jizerské hory)
 • Sport Service, s.r.o. (Špičák na Šumavě)
 • Family Skiareál Dolní Dvůr, s.r.o. (Dolní Dvůr)
 • Skiareál Vrchlabí (Vrchlabí)
 • Služby Vítkovice, s.r.o. (Vítkovice)
 • Sportovní klub SKIMU (Malá Úpa)
 • Sitour Česká republika

"Stát do středisek nedává téměř nic" 

"Chceme, aby pobyt na českých horách byl pro všechny návštěvníky co nejpříjemnější. K tomu ale potřebujeme odpovídající podmínky. Málokdo si uvědomuje, že horský cestovní ruch představuje významnou část turistického průmyslu v Česku, zaměstnává řadu lidí, přináší nemalé peníze do státního rozpočtu. Stát z nich ale do horských regionů nevrací téměř nic." vysvětlil důvody vzniku Asociace Richard Kirnig, majitel společnosti Mega Plus, která provozuje Skiareál Černá Hora - Pec.

Asociaci založilo čtrnáct velkých horských středisek, které svým obratem představují významnou většinu českého trhu. Zastoupeny jsou všechny horské oblasti. Na ustavující valné hromadě nechyběli zástupci významných center ze Špindlerova Mlýna, Janských Lázní, Pece pod Sněžkou, Dolní Moravy, Lipna, Špičáku na Šumavě nebo Klínovce.

"Počítáme, že počet členů do budoucna poroste. Zájem o vstup do asociace mají také další areály, ale i instituce a firmy. Chceme spolupracovat se všemi, kteří mají na srdci dobro českých hor," prozradil prezident Asociace horských středisek ČR Jiří Bis.

Článek má tyto nálepky česko cestování
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 17-10-2013
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit