Vznikne nová lyžařská aréna Campiglio-Pinzolo-Val Rendena

K prvnímu kroku v dlouho očekávaném propojení Pinzola s Madonnou di Campiglio novou lanovkou dojde v tomto prosinci, kdy Pinzolo spouští novou kabinovou lanovku Tulot a otevírá sjezdovku DoloMitica.
Campiglio Piste 019.jpg V Prosinci 2010 proběhne v Pinzolu otevření sjezdovky DoloMitica, jedné z nejdelších a nejzajímavějších lyžařských tratí z celých Alp. Nová sjezdovka povede z Doss del Sabion až do údolí a bude mít dvě varianty: Star – obtížnou, 3,5 km dlouhou pistu s průměrným sklonem 36 %; a Tour, 5,5km svah vhodný pro všechny lyžaře s průměrným sklonem 22 %. Sjezdovka bude obsluhována novou kabinovou lanovkou Tulot, druhou v oblasti, která doplní existující síť lanovek v Pinzolu. Otevření nového lyžařského areálu Madonna di Campiglio-Pinzolo-Val Rendena je naplánováno na prosinec 2011.  Tento velkolepý projekt zcela jistě otevře novou kapitolu v již tak bohaté historii tohoto alpského ráje.

Cesta z Doss del Sabion v Pinzolu na Grostè v Campigliu a do Folgarida - Marillevy nabídne 150 km tratí pro lyžaře všech úrovní, což představuje největší propojený lyžařský areál z celého Trentina, s “perlou Dolomit” v jeho centru. To vše ponořené do krajiny, jež je na seznamu světového dědictví UNESCO. Lanovka, která má spojit Pinzolo s Madonnou di Campiglio, bude téměř 5 km dlouhá a vyšplhá do výšky 1110 metrů. Tato lanovka bude vyžadovat výstavbu čtyř stanic: spodní stanice v Puza dai Fò (ve výšce 1664 m), mezistanice v Plaza (ve výšce 1140 m), druhé mezistanice v Colarinu (1512 m) a horní stanice v Patascoss (v 1753 m), jen několik metrů nad sjezdovkou Miramonte/3Tre. Kabiny se budou pohybovat rychlostí 6 metrů za sekundu a pojmou až 8 pasažérů, hodinová kapacita bude 1800 lidí. Celá cesta z Pinzola do Madonny di Campiglio potrvá pouze 16 minut.

Za pomoci partnerství veřejných orgánů a institucí regionu – Funivie Pinzolo SpA, Autonomní provincie Trento prostřednictvím regionální agentury Trentino Sviluppo SpA, Funivie Campiglio SpA a Města Val Rendeny – projekt usiluje spojením těchto dvou vysoce oblíbených horských lokací o vytvoření alternativního transportního systému, sloužícího v zimě lyžařům a v létě pěším turistům.

Dovolená v Pinzolu


Ponořeny do krajiny, jež je na seznamu světového dědictví UNESCO, s Dolomity Brenta Group na východě a ledovci Adamello Presanella Group na západě, jsou Pinzolo a celé údolí Val Rendena horským rájem pro celou rodinu. A nejen pro alpské lyžování, samozřejmě. Je tu rovněž prostor pro příznivce psích spřežení, bruslení v moderním pinzolském ledním stadionu, horských procházek a výletů na sněžnicích v Národním parku Adamello Brenta a pro běžecké lyžování, dokonce i noční, na tratích v Carisolu. Maximální pozornost je také věnována potřebám nejmenších rekreantů: od zimního hřiště Pratomatto v Prà Rodont po lyžařské lekce speciálně navržené pro děti zkoušející své první krůčky na sněhu.

V La Tana di Rendy, horském miniklubu v Prà Rodont pro děti ve věku od 3 do 8 let, kde rodiče mohou nechat své děti po celý den (poskytováno zdarma hotely v oblasti), prožijí spoustu zábavy a hezkých chvil s maskotem Rendym a s odborným personálem. Hotely v areálu rovněž nabízejí vlastní zábavní služby pro děti. Zkrátka, zaměření na rodinné prázdniny se speciálními událostmi a službami a s perfektním systémem rekreace pro děti.

To vše je částečně umožněno dohodou uzavřenou mezi Autonomní provincií Trentino, místními městskými úřady a jinými veřejnými orgány a asociacemi oblasti, které zahájily projekt, jenž udělal z horní Val Rendeny nejvýznamnější trentinskou rodinnou oblast. Cílem tohoto projektu je vytvořit z celého areálu destinaci pro rodinné prázdniny, a to zvýšením kvality rekreačních služeb a výhod, a přitom snížením jejich ceny.

Úžasný, plně vybavený lyžařský areál, jedny z nejúchvatnějších dolomitských výhledů, vysoce kvalitní zařízení splňující veškeré potřeby pro dovolenou, rekreační a outdoorové aktivity pro celou rodinu, stejně jako muzea a další kulturní události, wellness a relaxace pro všechny. To je Pinzolo a Val Rendena.


Článek má tyto nálepky cestování
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tisková zpráva / 6-12-2010
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit