Záhrobská si v super-G vylepšila maximum 15. místem

Lyžařka Šárka Záhrobská zakončila kanadskou část Světového poháru 15. příčkou v superobřím slalomu, což je zdaleka její nejlepší umístění v této disciplíně. Premiérový triumf v seriálu dnes v Lake Louise oslavila Švýcarka Martina Schildová.

Dvaadvacetiletá Záhrobská se spustila na trať v desetistupňovém mrazu jako první po elitní třicítce a díky precizně projeté především spodní polovině trati zaostala za vítězkou jen o 1,27 sekundy. Dosavadním maximem slalomové mistryně světa bylo v super-G pětadvacáté místo před rokem v Reiteralmu. Druhá česká lyžařkaKlára Křížová závod po neprojetí brankou nedokončila.

Šestadvacetiletá jmenovkyně rakouské slalomářky Marlies Schildové, jež vede celkové pořadí seriálu, si dojela pro svůj premiérový triumf v SP v prvním superobřím slalomu sezony. Stříbrná medailistka z olympijského sjezdu v Turíně porazila o dvě desetiny Němku Marii Rieschovou, o 42 setin zpět byla třetí v pořadí Jessica Lindellová-Vikarbyová ze Švédska.

Náročnější horní pasáž se stala osudnou dvěma nejrychlejším ženám ze sobotního sjezdu. Vítězná Američanka Lindsey Vonnová dnes na vnitřní lyži upadla a skončila v ochranné síti, kterou po několika minutách opustila zřejmě bez zranění. Rakušanka Renate Götschlová se zase nevešla do branky a vypadla.

Ženská část Světového poháru pokračuje v pátek sjezdem v coloradském Vailu.

Výsledky - superobří slalom:

1. Martina Schildová (Švýc.) 1:16,21 min., 2. Rieschová (Něm.) -0,20, 3. Lindellová-Vikarbyová (Švéd.) -0,42, 4. Meissnitzerová (Rak.) -0,48, 5. Aufdenblattenová (Švýc.) -0,51, 6. Hospová (Rak.) -0,54, 7. Pärsonová (Švéd.) -0,70, 8. Fischbacherová (Rak.) -0,82, 9. Janyková (Kan.) -0,97, 10. Suterová (Švýc.) -1,08, ...15. Záhrobská (ČR) -1,27.