Záhrobská začala sedmým místem

Sedmým místem, o stupínek líp než loni, zahájila ve finském Levi desetidílný slalomový program sezony olympijská medailistka Šárka Záhrobská.  „Pocity? Nic moc. S výsledkem nejsem úplně spokojená, nepodařilo se mi prodat to, co umím. Nebyla tam ta dynamika, agresivita, jak bych si představovala,“ řekla poté, co protáhla unikátní sérii dojetých slalomů na 45 v řadě.

Po prvním kole byla Záhrobská s číslem 3 osmá se ztrátou 1,16 na nedostižnou Marii Rieschovou. „Trochu víc to podržela, než bylo třeba. Sníh nebyl dost tvrdý, chytal za lyže. Potřebujeme led a těžký kopec, ale to se nevymlouvám,“ říkal trenér Pavel Šťastný.

„Dva dny jsme trénovali na ledě, ale na závodní kopec nás nepustili. Trať byla pevná, ale spíš z hrubozrnného sněhu, led určitě ne,“ popisovala lyžařka.

Ve druhém měla v horní části v té fázi závodu nejlepší čas, dole zůstala těsně druhá za v tu dobu vedoucí Susanne Rieschovou. Nakonec to byla šestá nejlepší jízda. Z druhé pozice pak vypadla až v dolní části Katharina Dürrová. Z elitních slalomářek nedokončila už první Sandrine Aubertová. Podle řady trenérů byla trať velmi snadná, královna posledních dvou sezon Lindsey Vonnová skončila i po chybách o čtyři setiny před Záhrobskou šestá. „I u mě by se chyby našly, musíme se podívat na video a pořádně to zanalyzovat, aby to příště bylo zase lepší,“ dodala česká lyžařka.

Jak na jaře skončila, tak nyní začala… O pouhé tři setinky zvítězila už po 24. v SP v kariéře Marlies Schildová z Rakouska, která ve druhém kole sjela víc z pátého místa než osm desetin ztráty na vedoucí olympijskou vítězku Marii Rieschovou. Třetím místem potěšila domácí fanoušky Tanja Poutiainenová. Až na 11. pozici se probila ze zadních řad Slovenka Veronika Zuzulová. Druhá česká účastnice Michaela Smutná skončila poslední, 69. Za osmé místo tady vydělala Záhrobská 2500 švýcarských franků. A za 36 bodů se postavila na 14. příčku v celkovém pořadí světového poháru po dvou závodech. Další slalom se jede za dva týdny v americkém Aspenu, kde česká lyžařka vyhrála poslední dva ročníky. „Budu se snažit, abych se k nim co nejvíc přiblížila,“ těší se za oceán, kde stihne i deset dní kvalitního tréninku.