Záhrobská začíná po nemoci s tréninkem

Česká reprezentantka v alpském lyžování Šárka Záhrobská už po zdravotních problémech začala s tréninkem a těší se na závody. Mistryně světa ve slalomu z roku 2007 plánuje návrat mezi slalomové tyče v polovině listopadu ve finském Levi.
e611c90dba019c6f2d90daf5d84ae2a5.jpg
Šárce velmi zkomplikoval život nález nezhoubného nádoru na mozku, který lékaři odstranili v červenci. Od té doby se zotavovala a před třemi týdny už začala suchou přípravu na novou sezonu. „Začali jsme samozřejmě velmi opatrně, dnešní trénink byl kombinací vytrvalosti a rovnováhy, před tím jsme byli hodinu běhat ve Stromovce,“ vypočítává Šárka současné jednotky tréninku, které ji ordinuje její nový trenér Klaus Mayrhofer. 

S tréninkem to nesmí ale zatím přehánět. Na doporučení lékařů se musí vyhýbat některým cvikům. „Trénujeme podobně jako před tím, než se mi stala ta nepříjemnost, ale samozřejmě menší dávky. Vyhýbali jsme se intervalovým tréninkům, běhání, tréninkům s překážkami. Chtěli jsme se vyhýbat otřesům. Takže se věnujeme především fyzičce a rovnováze. To zatížení je zatím samozřejmě menší a postupně ho zvyšujeme,“ říká Záhrobská. 

Na lyžích ještě od operace nestála, ale brzy to hodlá změnit. „Hned v pondělí jedeme do lyžařské haly v Německu. Tam to poprvé zkusíme a také budeme testovat nový materiál,“ těší se Záhrobská. Zastřešenou lyžařskou halu v Německu poté vystřídá mnohem exotičtější tréninkové prostředí, kam se česká reprezentantka už moc těší. „Devátého odlétáme do Argentiny. Původně byla naplánována na dřív – bála jsem se, že to nestihnu, ale nakonec se to podařilo posunout. Myslím, že už jsem v takovém stavu, že to zvládnu. Ale tam se opravdu teprve ukáže, jak jsem na tom opravdu,“ těší se Šárka. Přípravu v Argentině by si Šárka mohla zpestřit i sledováním svých sportovních kolegů. Od nejlepšího českého tenisty Tomáše Berdycha dostala pozvání na zápas Davis Cupu mezi Českem a Argentinou. 

Zdravotní komplikace Šárčina bojovného ducha rozhodně neoslabily. „Já jsem ani na okamžik nepřemýšlela o tom, že bych přestala lyžovat. Brala jsem to tak, že teď to prostě nejde, ale že na ty lyže se vrátím. Ani na moment mi hlavou neblikly žádné pochybnosti, že bych třeba už nikdy nemusela lyžovat,“ říká Záhrobská.  Dostat se zpátky do nějaké slušné kondice nebyl pro Šárku, která ráda hodně trénuje, žádný problém. I když zpočátku to nebylo jednoduché. „Zpočátku jsem byla slaboučká a třeba i na procházce jsem musela po deseti minutách odpočívat. Ale teď po třech týdnech se cítím opravdu výborně,“ usmívá se česká reprezentantka. 

Zdravotní problémy Šárce rozhodně nevzaly chuť vítězit. „Na lyže se teď těším o to víc, přeceněn čtyři měsíce je dlouhá doba a já jsem tak dlouho bez lyží nikdy nebyla. Na hory se opravdu těším. Zdraví je rozhodně priorita, ale co bych to byla za závodnici, kdybych nechtěla opět vyhrávat. Takže ty ambice a motivace tam jsou pořád,“ netají Záhrobská. 

Nezhoubný nádor na mozku mohl podle názoru lékařů klidně ovlivnit Šárčiny výkony i v uplynulých sezonách. Nedá se říct, jak dlouho ji mohl v hlavě sužovat, ale po jeho odstranění by její výkonnost mohla opět stoupnout. „Cítím se opravdu lépe, než jsem se cítila kdy dřív. Spousta věcí mi jde lépe než dřív, tak se moc těším až to vyzkouším na lyžích,“ uzavírá Šárka Záhrobská. 
Článek má tyto nálepky sjezdové lyžování sport
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Štěpán Hrubý / 4-9-2012
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit