Záhrobský: Potrestán by měl být Sobotka

Bez servítek hodlá bojovat Petr Záhrobský, otec a kouč nejlepší české sjezdařky Šárky Záhrobské, proti lyžařskému svazu. Vedení svazu ho obvinilo z porušování smluv s dodavatelem kombinéz a chce jeho svěřence potrestat. "Není za co trestat, spíš pan Sobotka by měl být potrestán," prohlásil Záhrobský na dnešním setkání s novináři na adresu předsedy Svazu lyžařů České republiky Lukáše Sobotky.
picture-2-1.jpg

Už na začátku kariéry své dcery šel Záhrobský svou cestou, která se vedení českého lyžování nelíbila. V posledních letech se situace uklidnila a rodinný klan bez vážnějších problémů se svazem spolupracoval. Konflikt nastal letos v létě, kdy firma Vist neplnila podmínky smlouvy a Záhrobský před novou sezonou kontrakt vypověděl, čímž popudil vedení svazu.


"Záhrobští porušili smlouvu. To je fakt," řekl Sobotka. "Oblečení mělo přijít nejpozději do 30. září a přišlo den před začátkem Světového poháru v Söldenu," reagoval Záhrobský s odkazem na závod, který se jel na konci října. Sám si sehnal nového dodavatele, firmu Don Quiet, a to je hlavní jádro sváru.


Záhrobský dnes novinářům ukázal smlouvu mezi svazem a firmou Vist, soukromou smlouvu mezi italským dodavatelem kombinéz a Záhrobskými a smluvní ujednání o reprezentaci, které nahrazuje reprezentační smlouvu.


Pozdě přišly také platby za faktury. "Nebylo to výjimečné," uvedl Záhrobský. "Nepopírám, že Vist měl finanční potíže, ale když někdo nedodá loga na kombinézu, jen těžko ji někdo může vyrobit včas," opáčil Sobotka. Podle něj nebude firma Vist po lyžařském svazu chtít žádné finanční náhrady za to, že přišla o největší českou hvězdu.

Záhrobská_nova_kombineza


Disciplinární komise zasedne až po skončení sezony. "Chceme předejít tomu, aby nás Záhrobský obviňoval, že vytváříme na jeho svěřence tlak," řekl Sobotka.


Nepopírá, že firma Vist nedodržovala smlouvy, ale Záhrobský měl podle něj vedení svazu o vypovězení smlouvy informovat. "Řekl to až novinářům krátce před zahájením sezony. Ani Vist už nemá zájem na tom, aby Záhrobští v jejich kombinéze jezdili. Už není cesta zpátky," uvedl Sobotka.


Podle Záhrobského laxní přístup svazu poškozuje závodníky. "My jsme smlouvu chtěli dodržet, ale museli jsme dát Vistu vale. Proč všichni na začátku sezony jezdí v nových kombinézách a čeští lyžaři v odrbaných?" prohlásil kouč. "Nechovali se k mistryni světa dobře. A měli by zaplatit i penále z prodlení, ale to už požadovat nebudu," uvedl Záhrobský.


Samotnou lyžařku i jejího bratra Petra prý kauza neovlivňuje. "Samozřejmě víme, co se děje, ale neřešíme to. To je na tátovi," shodli se oba. "Já se snažím soustředit hlavně na lyžování a sleduji to jen z povzdálí," uvedla Záhrobská.


Záhrobský prohlásil, že je připraven se proti případnému potrestání po sezoně bránit i soudně. "Byl jsme v USA a viděl jsem tam velkého černého a chlupatého medvěda s vyceněnými zuby, ale vycpaného. Do takového stavu by se měl pan Sobotka uvést. Pak by s ním byla možná spolupráce," nebral si Záhrobský servítky. "Ať se jde vycpat," dodal.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 22-12-2008
 • Ski areal Kamenec.JPG
 • saska-oblouk-1.jpg
 • Takhle ISPO nijak velce nevypadá, ale za otáčivými dvěřmi čeká na 2 300 vystavovatelů z 50 zemí na výstavní ploše 140 000 m2. Tak snad stihneme vše důležité.
 • Titulka.jpg
 • Bauer.jpg
 • sarka.gif
 • Kateřina Neumannová byla jednou z nejvýraznějších tváří značky Madshus
 • aparthotelpodzakletym_03.png
 • Reprezentace míří na sever Evropy.
 • 01-titulka-ski-online08-1.jpg
 • intersport-myslbek-zvenku-2.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit