Zápis desátý: Po olympiádě

Po Olympiádě ve Whistleru, ze které jsem kvůli akreditačním pravidlům Mezinárodního olympijského výboru nemohl psát a ze které bylo informací stejně určitě více než dost, jsem zpět v kolotoči „normálních“ závodů. Hned po olympijském SG, 19. 2. jsem se vrátil domů, několik dní jsem trénoval v Praze a pak jsme trénovali tři dny obří slalom a SG v rakouském Maria Almu.
zluty.jpg

Prvního března už jsme byli v Itálii v Sarentinu, což je poměrně málo známé, ale příjemné menší středisko na okraji Dolomit, kde se jezdí rychlostní disciplíny EP. Sjezdovky tady nejsou příliš prudké, ale jsou velmi členité se spoustou menších vln, zlomů a terénních nerovností, takže o skoky není nouze. Závodní trať je také velmi dlouhá, sjezd se jezdí okolo 2 min a 20 sekund. Zdejší program obnášel sjezd, dvě superkombinace a SG. Já jsem ale jel jen sjezd, v němž jsem skončil 23., protože už 3. března jsme se letadlem přesouvali do Norska na můj letošní poslední SP.

Středisko Kvitfjell, kde se v posledních letech jezdí poslední závody v rychlostních disciplínách před finále SP, leží asi dvě a půl hodiny jízdy autem od letiště Oslo-Gardermoen směrem na sever. Po cestě se projíždí okolo největšího norského jezera Mjosa a také přes Lillehammer, dějiště zimní olympiády v roce 1994. Sjezdovky a lanovky v Kvitfjellu tu byly vybudovány právě pro tyto olympijské hry. Zajímavostí je, že cíl je v nadmořské výšce pouze 180 m n. m. a hory zde jsou vysoké jen těsně nad 1000 m. Z pohledu závodníků je Kvitfjell asi jeden z nejpoklidnějších Světových pohárů. Není zde vlastně žádné středisko nebo vesnička, jak to známe z Alp. Všechny týmy jsou ubytovány přibližně uprostřed kopce, přímo u sjezdovky, v jediných dvou hotelech, které zde stojí. Kromě nich jsou tu už jen stovky malých chatiček roztroušených po okolních svazích. Ani u cílového prostoru v údolí toho moc není, jen železniční zastávka a několik osamocených budov, sloužících jako zázemí pro pořadatele, servismany a média. Diváků se ale sešlo hlavně v sobotu na sjezd slušných pár tisíc, mimo jiné také proto, že měli možnost přivítat doma Aksela Lunda Svindala po úspěšné olympiádě, ze které si přivezl tři medaile. Svindal je pak potěšil druhým místem, když ho porazil jen Cuche, který letos v Kvitfjellu vládl pevnou rukou a po nejrychlejších časech v obou trénincích si výbornou jízdou dojel pro vítězství i v závodě. Souboj Cuche a Svindala byl v závodě vyrovnaný až do předposledního mezičasu, kde byl Svindal ještě dokonce o pár setin vepředu. V závěru ale udělal dvě chyby, díky čemuž mu trochu chyběla rychlost v posledním rovném úseku, kde se jezdí okolo 130km/h a který Cuche projel perfektně. Já jsem se každou jízdou o něco zlepšil, ztrátu na vítěze jsem v závodě zmenšil na 2,3 sekundy, ale stačilo to bohužel jen na 37. místo.

V neděli se jelo ještě SG, které vyhrál Kanaďan Guay. Bylo to pro něj první letošní vítězství a po olympiádě, kde nezískali v alpských disciplínách žádnou medaili, pro všechny Kanaďany určité zadostiučinění. Můj výsledek byl podobný jako ve sjezdu - 35. místo, ztráta na vítěze 2,4 s. Po nedělním závodě se z Kvitfjellu vždy hodně spěchá, protože všichni ještě tentýž den odlétají z Norska na další závody. Ti úspěšnější spěchají do Garmische na finále SP, ostatní včetně mě pak na pomezí Itálie a Slovinska, kde je finále EP.

Článek má tyto nálepky Záhrobský Petr
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Petr Záhrobský / 20-4-2010
Petr Záhrobský
Petr Záhrobský sjezdař
 • specialista na rychlostní disciplíny
 • vítěz Evropského poháru
 • bratr Šárky Záhrobské
 • Screen Shot 2016-02-10 at 13.23.57.jpg
 • Screen Shot 2012-05-16 at 12.51.10.jpg
 • Screen Shot 2015-10-07 at 17.27.54.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
 • Start čtvrtého ročníku SKImagazín skiatlonu pořádaného za podpory firem Atomic a Salomon.
 • Reprezentace na tiskové konferenci. Mužský tým má letos složení: Lukáš Bauer, Jiří Horčička, Ondřej Horyna, Martin Jakš, Dušan Kožíšek a Aleš Razým
 • Šárka Sudová a její nefunkční vyšetření.
 • Nahé Norky Skofterud a Steiraová.
 • tým skokanů_LR.jpg
 • 5be4a5d70351a9ceb8348d0e96869e0d.JPG
 • 1.jpg
 • Dvojnásobný mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus s vozíkem a s rodinou :)
 • web630-audi-carbon-ski.jpg
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit