Zápis devátý: Evropský pohár na konci Alp

Jako poslední lednové závody a zároveň poslední před olympiádou jsem absolvoval týden rychlostních disciplín EP ve francouzském Les Orres. Toto středisko leží trochu dále na jihu než většina známých lyžařských údolí ve Francii a je tímto směrem už jedno z posledních v Alpách.
zaahh-1.jpg

Evropský pohár se zde ale jezdí skoro každou sezónu a zdejší sjezdovka není nic oddechového. Převýšení téměř 900 metrů a délka téměř dvě minuty hovoří za vše. Je to prostě docela pěkný, plnohodnotný sjezd, kde je vše, co ke sjezdu patří.

Celý týden nám docela přálo počasí, takže se vše odjelo podle programu. Organizátoři měli spíše problémy s úpravou tratě - dalo by se říct, že je to zde už tradice. Několik zatáček se muselo průběžně měnit, protože trať tam byla nejen rozbitá, ale i nebezpečná. Bylo to hlavně nedostatkem lidí, kteří by se o trať starali. Druhý závod sjezdu musel být dokonce po 68 číslech ukončen, protože se kvůli několika přerušením závod protáhl do pozdějšího odpoledne a v dolní části trati bylo ve stínu už tak špatně vidět, že pokračování by bylo hazardem se zdravím zbývajících závodníků.


Bohužel už také tradiční je kvalita (nebo spíše nekvalita) ubytování a stravování v Les Orres. Nemyslím si o sobě, že jsem v tomto ohledu příliš náročný, ale úroveň hotelů a hlavně stravy bych neváhal označit za tragickou. Pokoje jsou malé a ošuntělé, s minimálním vybavením a jídlo v lepším případě bez chuti. Většina hotelů zde nabízí běžným hostům jen ubytování v apartmánech bez stravování, takže se jídlo pro Evropský pohár asi odněkud vozí. Opravdu to nebyl zrovna příjemný zážitek. Takže pokud hledáte středisko luxusní nebo alespoň průměrné, tak se Les Orres vyhněte. Naproti tomu, pokud překousnete horší úroveň bydlení a velkou vzdálenost z domova a jde vám jen o lyžování, pak můžu Les Orres klidně doporučit, protože sjezdovky jsou zde pěkné a rozmanité.


Jako obvykle nakonec zhodnotím své výsledky - ve třech závodech jsem třikrát bodoval. Ve sjezdech jsem skončil 29. a 19. To jsou sice body, ale moc spokojen jsem nebyl, ani jedna jízda nebyla bez chyb a moje představa dobrého umístění by byla do 15. místa. V SG jsem dojel 2. a s tím jsem spokojen samozřejmě byl. Opět jsem si vybral startovní číslo 1 a mohl jsem využít výhodu nejlepší tratě. SG bylo postaveno poměrně těžce, bylo tam několik míst, kde nebylo vidět za horizont. Ani tady sice nebyla moje jízda úplně čistá, ale jel jsem dost riskantně a výsledný čas byl dobrý. Porazil mě jen mladý Švýcar Spescha. Švýcaři byli vůbec po celý týden velmi silní, ve sjezdu jich skončilo 7 do 15. místa. V hodnocení SG Evropského poháru jsem se díky druhému místu dostal do vedení. Do konce sezóny už zbývají jen dvě SG, z nichž jedno vynechám kvůli SP v Kvitfjellu.

Článek má tyto nálepky Záhrobský Petr
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Petr Záhrobský / 22-2-2010
Petr Záhrobský
Petr Záhrobský sjezdař
 • specialista na rychlostní disciplíny
 • vítěz Evropského poháru
 • bratr Šárky Záhrobské
 • Screen Shot 2016-02-10 at 13.23.57.jpg
 • Screen Shot 2012-05-16 at 12.51.10.jpg
 • Screen Shot 2015-10-07 at 17.27.54.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
 • 5be4a5d70351a9ceb8348d0e96869e0d.JPG
 • Blogy do přílohy SKI classic píše Šárka Sudová
 • Blizzard podporuje MASTERS!
 • Kids Cup na Klínovci to jsou tři závody pro děti ve věku od 3 do 15 let
 • trenink.jpg
 • Screen Shot 2012-05-16 at 12.47.33.jpg
 • Závod jako žádný jiný: Fjällräven Polar.
 • freeski
 • Kouk.jpg
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit