Závod MS v severské kombinaci byl kvůli větru odložen na pátek

Závod mistrovství světa v severské kombinaci byl dnes v Liberci zrušen. Kvůli hustému sněžení a větru nemohla být dokončena podvečerní soutěž ve skoku na středním můstku. Skákat se bude v pátek od 16:00. Kvalifikace skokanů specialistů byla přeložena na sobotu od 14:30, hned po ní pak proběhne vlastní závod.

Výsledky odpolední běžecké části na desetikilometrové trati s hromadným startem, na níž zvítězil Američan Todd Lodwick a nejlepší z českých sdruženářů byl Miroslav Dvořák na 14. pozici, zůstanou v platnosti.

Sdruženáři si tak na dokončení svého prvního závodu na mistrovství musejí počkat. "Se závody by to dnes při skoku nemělo nic společného," řekl ČTK komisař Mezinárodní lyžařské federace Michal Georgiev.

Sdruženářům od začátku skokanské části komplikoval situaci vedle hustého sněžení hlavně silný vítr. Po několika krátkých přerušeních před šestou hodinou večerní zasedla jury a po krátké poradě rozhodla o zrušení skokanské části.

Program libereckého světového šampionátu tak hned v první den hlavních soutěží dostal trhlinu. Běžkyně na lyžích sice klasickou desítku ve Vesci odpoledne dojely, ale nepříznivé klimatické podmínky na Ještědu sdruženářům nedovolily dokončit soutěž, kterou před tím rozjeli v desetikilometrovém závodu s hromadným startem.

První místo drží Lodwick před Němcem Tinem Edelmannem a svým krajanem Billem Demongem. Nejlepšího výsledku z českých reprezentantů dosáhl Dvořák, který za vítězem zaostal o 11,8 vteřiny a zatím mu patří čtrnáctá pozice.

Tomáš Slavík figuruje na 23. místě. Pavel Churavý, největší česká naděje na mistrovství, je o příčku horší a oba ztratili přes půl minuty. Martin Skopek se po nadějném rozjezdu propadl na 41. místo s odstupem téměř dvou minut za vítězem.