Zima startuje! Na výborné podmínky láká například Lipno

O nadcházejícím prvním prosincovém víkendu startuje v Čechách letošní zimní sezona. S plnou parádou odstartuje třeba ve Skiareálu Lipno. Vleky se rozjedou v sobotu 3. prosince a v provozu budou sjezdovky Jezerní, Spojovací a Dámská, kde leží až čtyřicet centimetrů sněhu.
Ve Skiareálu Lipno startuje lyžařská sezona

„Minulou sezonu jsme na Lipně odstartovali 5. ledna, o rok předtím jsme začínali 29. prosince. Nyní nám počasí přeje a vyplatily se i předsezónní investice do zasněžovacího systému. Od neděle vyrobil přes 80 tisíc kubíků sněhu a na perfektně připravených tratích o délce přes tři kilometry si tak návštěvníci užijí až čtyřiceti centimetrovou pokrývku,“ pochvaluje si ředitel Skiareálu Lipno Petr Dušek.

Hned úvod sezony v sobotu bude podle něho výjimečný, když se lyžaři mohou těšit i na dárky. Ty dostanou například první čtyři, kteří dorazí na kopec sedačkovou lanovkou. 

Na své si v pětihvězdičkovém areálu přijdou tradičně také děti, pro které bude otevřený Fox Park a přivítá je jejich oblíbený maskot lišák Fox s animačními programy.  I děti se při první lyžovačce dočkají dárků, když od 11 do 14 hodin bude Mikulášská nadílka na Stezce korunami stromů. „Pro dárky mohou děti s rodiči vyrazit přímo z lyží, které uschovají v depotu u stezky a přezují se do pohodlné obuvi. Otevřené budou i všechny další oblíbené služby a atrakce včetně Aquaworldu Lipno, provozoven Lipno Gastro nebo místní půjčovny, servisu, lyžařské školy a prodejny Intersport,“ upozornil Dušek. 

Chystá se řada novinek

V sobotu se lyžuje za mimosezónní ceny a výhodu na vícedenní skipasy mají návštěvníci s kartou hosta Lipno.card. „Chceme, aby první lyžařský víkend byl začátkem úchvatné sezony, kterou si zapamatují všichni hosté Lipenska,“ přeje si Dušek. 

Na lyžaře čeká ve Skiareálu Lipno celá řada novinek, které se budou během sezony postupně otevírat. Mezi největší patří například 500 metrů dlouhá slalomová trať pro veřejnost s názvem K Yettimu, nebo skicrossová trať připravená týmem olympijské vítězky Evy Samkové, jejíž profil je vhodný jak pro děti tak pro dospělé. Vylepšení dozná i tamní snowpark. „V novém Snowparku Lipno jsme dbali na komplexnost. Vytvořili jsme část určenou pro začínající jezdce, kde jsou umístěny nízké překážky a malé skoky. Když si na nich natrénujete první krůčky ve freestylu, můžete pokračovat na větších překážkách a dál rozvíjet svůj styl. Větší překážky nově stavíme na terénních platformách, které umožní pohodlné a bezpečnější dopady,“ doplnil Vojen Smíšek ze společnosti Lipensko, který se na novém konceptu snowparku podílel. 

 

Článek má tyto nálepky česko lyžařská střediska
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 2-12-2016
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
  • testy-moric-2008-ochutnavka-03-1.jpg
  • James Bond na lyžích
  • hpim0194.jpg
  • Eva Nývtlová na kolečkových lyžích
  • Snow Park Ursus
  • cuche.jpg
  • pradd-vysla.jpg
  • eXcelent Separation na SKImagazin.cz
  • savognin.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit