Neumannová a její tým se sešly na vodních lyžích

Kdo si lyže spojí pouze se sněhem, zimou, popíjením grogu a mrznoucím nosem, ten by si v těchto horkých dnech měl udělat trochu času a odskočit do některého z center nabízející i přes léto atrakci jinak převážně zimní – lyžování. Stejně tak, jako to udělali členové a členky E.ON Teamu Kateřiny Neumannové, který sdružuje talentované sportovce a poskytuje jim zázemí potřebné pro zlepšování výkonů a dosavadních sportovních výsledků.
sudova-2.jpg

„Na lyžích? No, někdy už jsem na nich jela," slyšíte říkat Kateřinu Neumannovou a nevěříte svým uším. Potom se ale rozhlédnete kolem a uvědomíte si, že řeč je o lyžích vodních! Katka se zahájení letního odpoledne s E.ON Teamem chopila statečně a svému lyžařskému umění rozhodně ostudu neudělala. Zahanbit se nenechali ani skokan na lyžích Jakub Janda, běžkař Martin Koukal, lyžařka na boulích Nikola Sudová a další kolegové z E.ON Teamu. Na závěr se ale sportovci jednomyslně shodli, že raději zůstanou u „svých" sportů.


Setkání celého týmu bylo událostí velice výjimečnou - přes léto mají všichni sportovci tvrdé tréninky, mezi kterými si maximálně odskočí na pár dní zaslouženého odpočinku. „Jsem moc ráda, že jsme se tu dnes sešli v kompletní sestavě," řekla iniciátorka a patronka projektu Kateřina Neumannová. „Filosofií E.ON Teamu je pěstovat zázemí nadějným sportovcům. Takové zázemí já jsem měla až zhruba poslední čtyři roky své kariéry - a jsem za něj vděčná. Našim členům ho můžeme poskytnout již v počátcích jejich sportovní kariéry, což je pro ně velké plus. Nejde jen o shánění sponzorů a partnerů, ale nově všem členům nabízíme i poradenství v Centru Vittore, kde mohou využít poradenství specialisty na výživu Petra Havlíčka, biochemická vyšetření Emila Bolka či rehabilitační služby vyhlášeného odborníka Pavla Koláře. Občas přibíráme nové sportovce - buď si je na základě jejich talentu a úspěchů najdeme sami, nebo se ozvou oni nám," dodává Katka.


Horký letní vzduch poté rozvířila helikoptéra, která přiletěla speciálně za Nikolou Sudovou. Proč? Společnost ALFA-HELICOPTER, která je jejím sponzorem a zároveň také partnerem celého E.ON Teamu, uvádí do provozu zbrusu nový stroj - od pondělí bude mít základnu v Brně a bude sloužit záchranné službě. A jelikož jeden ze svých oblíbených triků pojmenovala Nikola „helikoptéra", rozhodli se zástupci společnosti dát „za odměnu" nové helikoptéře jméno NIKola. Úspěšná závodnice „svou" helikoptéru symbolicky pokřtila a popřála jí hodně zachráněných životů.


A co sportovce z E.ON Teamu v nejbližší době čeká? Část plánuje aspoň krátkou dovolenou, někteří si při současném zápřahu o volnu mohou nechat jen zdát. Sezona letních sportů je v plném proudu! Nejbližší závody čekají dvoučlenný tým synchronizovaného plavání - slečny aquabely vyrazí příští týden na Mistrovství světa v Římě. Na dlouhou sérii letních závodů se musejí připravit i další sportovci E.ON Teamu - například veslařka Miroslava Knapková pojede na srpnové Mistrovství světa v polské Poznani a zářijové Mistrovství Evropy ve slovinském Brestu. A koho nečeká stres závodů, ten léto bude trávit tvrdými tréninky. Zimní olympiáda ve Vancouveru se blíží a všichni, kterých se týká, mají jasný cíl: vyhrát! Favority jsou samozřejmě Jakub Janda, Martin Koukal a Nikola Sudová.


Život sportovců není jednoduchý, ti, kteří se dnes sešli u Vltavy kousek za Prahou ho mají aspoň částečně usnadněný zázemím E.ON Teamu.


ČLENOVÉ E.ON TEAMU:
NIKOLA SUDOVÁ JÍZDA V BOULÍCH
MARTIN KOUKAL BĚH NA LYŽÍCH
JAKUB JANDA SKOKY NA LYŽÍCH
MIRKA KNAPKOVÁ VESLOVÁNÍ
REMIGIUS MACHURA VRH KOULÍ
JAN KUNČÍK TENIS
MARTIN PEJSAR TRIATLON
MARCELA KRAUZOVÁ KANOISTIKA
SOŇA BERNARDOVÁ SYNCHRONIZOVANÉ PLAVÁNÍ
ALŽBĚTA DUFKOVÁ SYNCHRONIZOVANÉ PLAVÁNÍ


Nadějné sportovkyně s velkým potenciálem, se kterými se jedná o spolupráci a budou v budoucnu zařazeny do E.ON Teamu:
ANETA GRABMÜLLEROVÁ TRIATLON
LENKA KUNČÍKOVÁ TENIS
BARBORA TOMEŠOVÁ BIATLON
ANNA MAKOVSKÁ VŠESTRANNOST

E.ON TEAM KATEŘINY NEUMANNOVÉ
Projekt vznikl díky snaze Kateřiny Neumannové, aby z mladých talentovaných sportovců vyrostli dobří reprezentanti České republiky, kteří budou následovat její úspěchy. Prvním stupněm bylo vyhledávání talentů, což bylo úkolem úspěšného projektu "Hledá se nová Kateřina Neumannová". Dalším krokem potom bylo sestavení sportovního E.ON Teamu Kateřiny Neumannové, jehož cílem je vytvořit jeho členům ve sportovní přípravě nadstandardní tréninkové podmínky nad rámec možností sportovního svazu. Sportovci tak mají například možnost spolupráce s konzultačně-poradenským Centrem Vittore a jeho předními odborníky na výživu a biochemii Petrem Havlíčkem a Emilem Bolkem. Složení členů týmu, špičkové zázemí a obrovské zkušenosti Kateřiny s profesionálním sportem jsou předpokladem ke zlepšování výkonů a dosavadních sportovních výsledků.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 17-7-2009
 • Screen Shot 2011-11-16 at 23.55.36.jpg
 • Marie-Michèle Gagnon jako Lange icon 2015
 • Kjetil Jansurd končí, tenhle pád odneslo koleno.
 • Soutěž POC
 • SKI SuperTest v italské Suldě 2014
 • Tradiční přehledy vybavení jsme v letošním roce pojali trošku jinak. V říjnovém čísle vás seznámíme s lyžemi na sjezdovku, listopad bude patřit lyžákům a prosinec allmountain univerzálkám. Na které z témat se těšíte nejvíc?
 • Bartik_HorniMisecky_fotoMichalProuza.jpg
 • DSC_0948.jpg
 • 9dfb30dcb41f569f818a36335de0297a.jpg
 • Screen Shot 2012-05-16 at 12.51.10.jpg
 • Screen Shot 2015-10-07 at 17.27.54.jpg
 • Screen Shot 2012-06-06 at 16.02.20.jpg
 • topelement.jpg
 • Screen Shot 2013-02-15 at 10.23.07.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.44.07.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.43.16.jpg
 • Screen Shot 2016-02-10 at 13.23.57.jpg
 • Screen Shot 2013-02-15 at 10.21.35.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit