Léto lyžařovo: Pozvánka na cyklozávod

Čas do startu úvodního patnáctidílného podniku nejpopulárnějšího seriálu závodů horských kol se počítá na pouhopouhé dny či spíše hodiny. Dnem „D“ bude sobota 24. dubna, kdy Trans Brdy České spořitelny zahájí 11. ročník seriálu Kolo pro život.
kpz-transbrdy-15.jpg

Na náves v Letech u Prahy se sjede početná bikerská obec ze všech koutů České republiky. Očekává se účast více jak tisícovky amatérských závodníků všech věkových kategorií. O první místo v absolutním pořadí přijedou bojovat nejlepší čeští profesionální bikeři. Namátkou jmenujme špičkového ex-silničáře Jana Hrušku z Volvo Auto Hase, dále úřadujícího mistra ČR na horských kolech v cross-country Pavla Boudného, hájícího barvy týmu Česká spořitelna - Specialized MTB, nebo loňského vítěze celého seriálu Kolo pro život v soutěži jednotlivců Ivana Rybaříka z Merida Biking Team. Mezi přihlášenými ženami budí předem zasloužený respekt dvě hvězdy loňského KPŽ, a to Petra Kottová z Volvo Auto Hase a Barbora Radová - Manďáková z modro žluté formace Cyklotrenink.com.


Jak už sám název závodu napovídá, lokalitou, kudy povede trať, bude pohoří Brdských lesů. O Brdech se na veřejnosti v nedávné minulosti nejčastěji mluvilo jako o místu, kde by měl vyrůst americký protiraketový radar. Pro cyklisty jsou Brdy zajímavé z jiného pohledu. Léta je znají jako místo pro fajnové bikování. Ne jinak tomu bude i tuto sobotu.


Start je naplánován na dvanáctou hodinu. Z důvodu lepší propustnosti tratě bude startovní pole rozděleno na dvě vlny. První je ohraničená čísly 1 - 399 a vyrazí vpřed v pravé poledne, druhá startovní vlna, se startovními čísly na řidítkách 400 a vyšší, vyjede pět minut po první.
Závodit se bude na dvou distancích. Trať hlavního závodu má 55 km a kratší Fitness jízda 22 km. Prvních několik kilometrů po startu povede převážně do kopce do nejvyšších partií Brd. Na 14. kilometru se od hlavní tratě oddělí Fitness jízda a lesní „zkratkou" se napojí až na závěrečnou pasáž tratě hlavního závodu. Delší distance bude mezi tím dál pokračovat po hřebenové cestě a projíždět celými Brdy.
Pro zatraktivnění závodu vypsal pořadatel závodu spolu se starostou obce Lety vrchařskou prémii pro první čtyři závodníky s finančním ohodnocením,ta bude mít cíl na Červené hlíně 476 m.n.m.


Velmi působivým místem trati bude i mytický vrch Babka s monumentálním skalním masivem, mezi kterým se bude projíždět. Poté bude již následovat technický sjezd nad Řevnice a zpět do Letů. Cíl je za hrází u řeky Berounky, kde bude i postaveno celé zázemí závodu.
Velká a jedinečná událost se chystá v cíli. Lety uvidí na 275. místě v cíli 100.000 účastníka všech dosavadních závodů seriálu Kolo pro život. Odměnou mu bude kromě velké slávy a upomínkového dresu, kartu Bike For Life GOLD - startovné KPŽ na celý rok zdarma.


Všechny závodníky čeká po projetí cílem veškerý nadstandardní komfort, kterým je seriál Kolo pro život pověstný. Tedy rychlé odbavení v cílovém prostoru, okamžitý výsledkový servis, doplnění vypocených tekutin, komfortní osprchování, umytí kol bez zdlouhavých front, uschování kola v Bezpečné zóně a v neposlední řadě výběr z několika teplých jídel.


Zajímavý bude i doprovodný program: bohatá tombola pro děti i dospělé, vystoupení hudební skupiny, prodejní a doprovodné akce partnerů. Celý den bude fungovat v areálu Dětský klub se spoustou her, malováním, občerstvením a Školou kola Pepy Dresslera. Pro děti bude možné zakoupit oběd za zvýhodněnou cenu. Od pátku pojede hospoda Kolo pro život s projekcí a občerstvením.


K závodům Kolo pro život neodmyslitelně patří také dětské závody Junior Trophy. V areálu cíle Za hrází pro ně bude připravena speciální trať. Prezence na dětské závody bude ukončena v sobotu v 9:20 a první dětská kategorie odstartuje v 9:50.


Na závěr ještě několik důležitých informací. Do hlavního závodu a Fitness jízdy je možné se přihlásit buď v pátek 23.4. od 18:00-20:00 nebo v sobotu od 8:00 do 11:00 přímo na místě prezentace v Letech v Hasičské zbrojnici.


Dbejte prosím pokynů pořadatelů při příjezdu do obce a při snaze o zaparkování. Pro parkování bude vyhrazena centrální plocha za letovským mostem na řevnické straně. Parkování na jiných místech v obci nebude povoleno.


Předpověď počasí na sobotu je velice příznivá. Co více si přát. Neváhejte a přijeďte se do Let podívat ať už jako závodníci nebo jako diváci. Nudit se určitě nebudete!

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tisková zpráva / 22-4-2010
Tisková zpráva
Tisková zpráva Tento text nám do redakce přišel od zdroje, kterému sice důvěřujeme, ale za který nemůžeme ručit.
 • Tisková zpráva patří mezi nástroje PR
 • IMG_6726.jpg
 • zuza-1.jpg
 • Screen Shot 2011-10-02 at 23.16.29.jpg
 • bauer-6.jpg
 • ferrari-1.jpg
 • Bode Miller na golfu
 • Fischer C-LINE.jpg
 • Revoluční bruska Trione
 • Titulka_pros.jpg
 • Screen Shot 2016-02-10 at 13.23.57.jpg
 • Screen Shot 2015-10-07 at 17.27.54.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.43.16.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.44.07.jpg
 • Screen Shot 2012-05-16 at 12.51.10.jpg
 • Screen Shot 2013-02-15 at 10.21.35.jpg
 • Screen Shot 2012-06-06 at 16.02.20.jpg
 • topelement.jpg
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit