Andrea Zemanová excelovala ve skicrossu!

Česká sjezdařka Andrea Zemanová v pátek 22. listopadu na ledovci Stubai vybojovala skvělou stříbrnou medaili na Mezinárodním mistrovství Rakouska ve skikrosu. Tato vysoce zajímavá zpráva b ohužel v médiích úplně zapadla.
Andrea Zemanová Členku českého reprezentačního výběru alpských disciplín, lákalo vyzkoušet si skikros už dříve. V aktuálním žebříčku národních kritérií alpských disciplín pro nominaci na ZOH se nyní pohybuje kolem desátého místa (kvóta je zatím sedm, možná osm) a prosadit se výš bude pro ni těžké. Andrea stále patří do skupiny mladých nadějných českých závodnic, které se derou nahoru žebříčky a výsledky, vážné zranění kolene v minulé sezóně ji ale hodně přibrzdilo. A protože účast na olympiádě v Soči je pro ni velkou motivací, zkouší jinou cestu: „Skikrosu se věnovat chci, baví mě a je tam větší šance se prosadit. Tak uvidíme, jak mi to půjde dál a jak to půjde zkombinovat s alpským lyžováním. Nominovat se na ZOH ještě můžu a budu se o to pokoušet v následujících Světových pohárech do uzavření nominací,“ říká Andrea Zemanová.

Jak tedy probíhala její evropská skikrosová premiéra? „Zrušili čtvrtečního Evropský pohár kvůli počasí, tam jsem chtěla původně startovat, a to mě trochu naštvalo. Chtěla jsem si zazávodit, získat zkušenosti a využít další šanci si sjet fisové body, abych mohla startovat ve Světovém poháru. Nakonec mi však stačil jen jeden závod a to páteční Národní mistrovství Rakouska, kde jsem obsadila 2. místo a sjela si 288 fisových bodů. Z kvalifikace jsem postoupila ze 3. místa a pak už jsem bez obtíží postupovala z prvních míst. Ve finálové jízdě jsem se držela od první a rozhodující zatáčky na druhém místě, Rakušanku Katrin Ofnerovou jsem sice dojížděla, ale trať byla dost úzká na předjíždění, tak se mi to nepovedlo. Dopadlo to nad mé očekávání. Přeci jen to byly teprve mé druhé závody ve skikrosu v kariéře,“ popsala Andrea svůj souboj o konečné druhé místo. „Když jsem pak na fisových stránkách viděla, že jsem dokázala porazit TOP svěťákový holky, skoro jsem ani nevěřila. Určitě mi také pomohlo pár tréninků s českým skikrosovým týmem a cenné rady od Tomáše Krause,“ dodala nadšení ze svého výsledku.

V aktuálním FIS Points listu disciplíny je Andrea mezi Češkami sice až šestá, ale její bodový výsledek s pořadím v další listině řádně zamává. Po tomto výsledku určitě začneme vývoj na skikrosové scéně více sledovat.


Článek má tyto nálepky sjezdové lyžování rakousko závody
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 4-12-2013
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
 • vonn-1.jpg
 • Pohled na Vysočina Arénu s novými tunely.
 • razula.jpg
 • Screen shot 2011-01-06 at 15.40.42.jpg
 • zah-1-1.jpg
 • APT_13_4416x3312_4416x3312.jpg
 • Sportovní výživa a běh na lyžích
 • bezec.jpg
 • katka-2.jpg
 • sn06-kuju-01-3084.jpg
 • Pinzolo
 • Dopoledne patřil cross dětem
 • Screen Shot 2011-11-17 at 23.55.25.jpg
 • image001.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit