Hayer skončil na X-Games čtvrtý

Skikrosař Hayer skončil čtvrtý na letošním jedenáctém ročníku X-Games, Kraus vypadl ve čtvrtfinále.

Čechokanaďan tak zopakoval stejný výsledek Tomáše Krause z minulého roku a vylepšil své loňské sedmé a předloňské osmé místo. Na velmi rychlé trati s velkými skoky vyhrál domácí závodník Casey Puckett před krajanem Jackem Fialou, rodákem z České republiky. Třetí byl Francouz Enak Gavaggio.

Smůlu měl mistr světa a dvojnásobný vítěz Světového poháru Kraus. V poslední tréninkové jízdě totiž spadl a ve snaze chránit si hlavu dal při pádu ruce pod sebe a o hranu lyže si rozřízl levé zápěstí. Lékaři mu museli ránu sešít. Se zraněním nastoupil do kvalifikace, z níž se do finále dostal z posledního místa, ale v první čtvrtfinálové jízdě vypadl. Kraus měl v letošní sezoně problémy i s druhou rukou, na níž mu lékaři operovali poškozený vaz.

Finálový závod přinesl dramatickou podívanou. Na startu byl nejrychlejší Puckett, za ním vyjeli na trať Gavaggio a Stanley. Hned na třetím skoku po malé kolizi skončil v kotrmelcích americký sjezdař Daron Rahlves. Na skoku ve spodní pasáži se dostal před Hayera ještě Fiala, ale druhý podobný manévr mu nevyšel a cílem projel na druhém místě po zádech a skončil v sítích.

Výsledky - muži:

Skikros: 1. Puckett, 2. Fiala (oba USA), 3. Gavaggio (Fr.), 4. Hayer (ČR), 5. Groenvold (Nor.), 6. Rahlves (USA), ...Kraus (ČR) vypadl ve čtvrtfinále.
Slopestyle - lyže: 1. Thovex (Fr.) 95,00 b., 2. Carlson 92,33, 3. West (oba USA) 90,00.
Snowmobile: 1. Burandt (USA) 96,33, 2. Nordgaard (Nor.) 93,66, 3. Frisby (USA) 89,33.
U-rampa - snowboard: 1. Fisher 92,00, 2. White 91,00, 3. Aguirre (všichni USA) 90,66.