Pasecké závody nabídly krásné svezení

Jakkoli se tyhle moje reporty týkají závodění velmi dospělých, většinou i velmi zkušených borců, závody se vždy konají na kopci, kde lyžují i nezávodníci – lyžařští pohodáři. Ne snad, že by ti závodnící nebyli v pohodě, ale přece jenom...
IMG_0081.JPG

Cílem návštěvy toho kterého svahu pro závodníka není pěkně si zajezdit, ale někdy je to spíše naopak – porvat se na něm se soupeři a někdy i s náročným terénem. Tak to bylo i při závodech na Pizáru v Pasekách nad Jizerou. 

Sobotní ráno s -10 st.C vyděsilo jen ty měkčí povahy, jasně zářící slunce bylo znalcům příslibem pohodového průběhu závodu, alespoň co do povětrnostních podmínek. Kopec vypadal také ideálně, rovný jako stůl, tvrdý, državý. Obavu z přílišného sklonu pořadatelé zmírnili velmi rozumným výběrem skoromodré objížďky k vytýčení přívětivějšího obřáku než by byl ten, který by vedl pod lany čtyřsedačky. K rozjíždění před závodem tedy zbyla jednak sjezdovka pod lany a nebo nedaleko dosažitelný svah obecní kotvy a pomy. Ten, kdo nazaváhal a využil možnosti ježdění na tom vedlejším širokááánském, dlouhém a přívětivě členitém svahu, připravil si velký zážitek! Já jsem si toho skvostného lyžování hlavně v sobotu před obřákem užíval s takovou náruživostí,že jsem měl velký problém stihnout nejen obě sobotní kola obřáku, ale i obě nedělní slalomové jízdy. DOPORUČUJU - budete-li mít tu možnost, jeďte si zvýšit sebevědomí někdy v dopoledních hodinách do Pasek nad Jizerou!!!

Sobotní obřák, jak už jsem naznačil, byl na slunci a mírnějším svahu příjemným soutěžením v přijatelné teplotě těsně pod nulou, a to úplně pro každého. První kolo, přece jen trošku víc přivřené, některé z nás donutilo k nedobrovolnému prodloužení trasy. Také já jsem se chopil příležitosti k drobnému výletu mimo trať, což jsem ve druhém kole už - mimo jiné i díky "povolenější" trati - nemusel zopakovat. Vyhlášení výsledků už těsně po poledni svědčí o dobré organizaci závodu.

Nedělní, stejně mrazivé, ale poněkud podmračené ráno přivítalo podstatně míň účastníků. Slalom je přece jenom jiná a pro mnohé, zejména starší borce, o poznání méně lyžařská disciplína. Tedy, ona se jede na lyžích, ale jede se zatáčkami, které mezi těmi na husto postavenými tyčemi vypadají, v podání zejména starších borců, přece jen jinak než při volné jízdě. Slalom není mezi námi staršími oblíbený - o to méně, když vidíme, jak velký rozdíl je mezi námi a mlaďochy, kteří si na ty kloubové tyče už za mlada zvykli.

Závody to zase byly vydařené a věřím, že všichni, kdo dosud nedosáhli výsledků, ve které před sezónou doufali, využijí dvou týdnů času k tréninku na další závody na Klínech a Bouřňáku. Tréninky pořádáme v již několikrát inzerované Zásadě - v podstatě kdykoli, na kdy se nejméně pět zájemců domluví. Pravidelně ovšem, každý čtvrtek 17 - 19 hodin, tento týden 14. 2. dokonce už od 15 hod! Sledujte aktuální tréninkové zpravodajství na http://www.vl-ski.cz/klacky/ a přijeďte. Zřejmě budeme mít trénink i v pátek dopoledne a dokonce i o tomto víkendu vždy ráno 8 - 10 hod.

Dostal jsem také informaci i o konkurenční možnosti na Benecku - vlek Macher ve středu 13.2. v 15 hod.

Za dva týdny se sejdeme na dvou závodech na Klínech a Bouřňáku!

Výsledky:

Fotogalerii nán nafotila Blanka Miklíčková

Článek má tyto nálepky race masters závody
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
HOnza Verl / 12-2-2013
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit