V mnoha lyžařských centrech budou o víkendu ideální podmínky

V mnoha lyžařských střediscích Čech a Moravy budou o nadcházejícím víkendu ideální podmínky.

Bude to hlavně na Šumavě, v Krušných horách, na Ústecku, Liberecku, Královéhradecku, Pardubicku a v Jeseníkách. Naopak v Beskydech přidělává lidem vrásky ohlášené oteplení. Optimální nebude patrně ani situace na Vysočině, kde bude fungovat jen část areálů.


Dobré sněhové podmínky mají opět lyžařská střediska v západočeské části Šumavy. O víkendu budou na Železnorudsku v plném provozu všechny areály, na upravené trasy se mohou těšit i běžkaři. Na Železnorudsku leží kolem 50 centimetrů přírodního sněhu, plus 20 až 30 technického, který vyrábějí sportovní areály. Ideální podmínky hlásí i střediska v jihočeské částí Šumavy. Na upravených svazích leží až 40 centimetrů sněhu a díky nízkým teplotám se uměle zasněžuje. Na své by si měli přijít i běžkaři. Lipno i Zadov pro ně upravují kilometry stop. Zadovský skiareál v pátek zahájí večerní lyžování.


V Krušných horách je dostatek sněhu, takže většina skiareálů může o víkendu rozjet vleky. Na sjezdovkách leží vrstva 40 až 60 centimetrů sněhu, již vlekaři intenzivně doplňují technickým sněhem. V dobrém stavu budou běžecké stopy v okolí Božího Daru a na Krušnohorské magistrále.


Lanovky a vleky se o víkendu rozjedou v šesti největších lyžařských střediscích v Libereckém kraji. Sjezdaři tam najdou dobře upravené tratě, kde leží většinou půl metru promíchaného přírodního a technického sněhu. Dobré podmínky budou o víkendu i v horských střediscích v Pardubickém kraji. Běžkaři by ale třeba do oblasti Králického Sněžníku zatím jezdit neměli. Stopy se začnou upravovat nejspíš až v polovině prosince. Sníh na řadě míst roztál, případně stopy vyfoukal silný vítr. Vyfrézované stopy najdou běžkaři například v Čenkovicích. Dvacet upravených kilometrů je k dispozici na okruhu Buková Hora a Buková Hora-Suchý Vrch.


V Ústeckém kraji jsou lepší podmínky pro lyžovaní než minulý týden. Na svazích leží přibližně 30 centimetrů sněhu, na hřebenech Krušných hor i více než 60 centimetrů. Do víkendu budou upraveny běžecké okruhy i trasa Krušnohorské bílé stopy.


V Jeseníkách přes týden přibylo až 15 centimetrů sněhu. Podle záchranářů se výše sněhové pokrývky nyní pohybuje od 20 do 65 centimetrů. Horská služba ale upozorňuje návštěvníky, že tam nadále platí druhý stupeň lavinového nebezpečí. Toto mírné nebezpečí platí pouze mimo vyznačená turistická místa a trasy.


Nový sníh zlepšil podmínky pro lyžování na Královéhradecku. Na sjezdových tratích v lyžařských areálech Krkonoš a Orlických hor leží 20 až 60 centimetrů sněhu.


Ve Středočeském kraji se o víkendu bude lyžovat ve sportovním areálu Monínec u Sedlce-Prčice na Benešovsku. Ostatním provozovatelům brání ve spuštění vleků nedostatek sněhu. V Beskydech sice v posledních dnech mrzlo, ale ani tam provozovatelé vleků a lyžařských areálů nejásají. Děsí je očekávané víkendové oteplení. V horách navíc v posledních dnech moc nesněžilo, a lyžovat by se proto mělo jen ve střediscích, kde sjezdovky zasněžují technickým sněhem.


Na Vysočině mohou využít milovníci sjezdového lyžování dobrých sněhových podmínek pouze ve třech areálech. Dnes odpoledne se po vynucené přestávce opět rozjely vleky na Čeřínku a na Šacberku na Jihlavsku. V pátek se k nim ještě přidá vlek na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí na Žďársku.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 29-11-2007
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit