Zimní sezona ve Vysokých Tatrách začíná

Nemůžete se dočkat letošní první lyžovačky? Dobré zprávy hlásí Vysoké Tatry, které zažívají od středy první sněhovou nadílku v nové sezóně. Díky dobrým klimatickým podmínkám jsou již zdejší resorty také pod palbou technického sněhu. Velké otevření zimní sezóny se chystá již na 30. listopadu.
Zasněžování ve Vysokých Tatrách

Své brány otevřou návštěvníkům tři špičková lyžařská střediska Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso, kde na milovníky zimních sportů čeká 24 kilometrů sjezdových tratí. Udělejte si výlet na Slovensko a odstartujte lyžařskou sezónu ve Vysokých Tatrách. Sněhové podmínky můžete sledovat z pohodlí svého domova prostřednictvím špičkových webkamer na webových stránkách http://www.vt.sk/cz/hory-a-dovolena/webkamery/. K dispozici tu jsou aktuální záběry z Tatranské Lomnice, Lomnického štítu, Skalnatého a Štrbského plesa nebo například Soliska.

Zkuste Vysoké Tatry, Štrbské Pleso

Toto středisko má pravidelně nejdelší lyžařskou sezónu na Slovensku. Vděčí za to tomu, že je nejvýše položeným lyžařským střediskem s dolní stanicí ve výšce 1400 metrů nad mořem. Má vynikající lyžařské podmínky, skvělé tratě na slalom i sjezd či běžecké lyžování. Pro lyžaře je v nabídce 9 km lehkých a středně těžkých sjezdovek, které s oblibou využívají rodiny s dětmi a pokročilí lyžaři. I jediná noční lyžovačka ve Vysokých Tatrách je právě na Štrbském Plese. Ve středisku je už pár centimetrů přírodního sněhu, svahy Soliska a Interski se v současnosti intenzivně zasněžují. I zde letošní lyžařská sezóna zde začne začátkem prosince.

"Zasněžené tatranské vrcholy vyzývají turisty, aby si rezervovali pobyty na zimu právě ve Vysokých Tatrách a neriskovali, že zůstanou tuto sezónu bez lyžování. Zárukou, že si kvalitně zalyžujete, je skipas platný v celých Vysokých Tatrách, takže nejste vázáni pouze na jedno místo. Lyžařská střediska Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a Štrbské Pleso přinášejí lyžařům kvalitní lyžovačku dohromady na 24 km sjezdových tratí. Celkem 20 km technicky zasněžených sjezdovek garantuje 5 měsíců lyžování v roce. Pro rodiny je k dispozici 13 km lehkých sjezdovek a pro náročné 10 km náročnějších tratí. Zážitkem je 1,2 km dlouhá nejvýše položená sjezdovka z Lomnického sedla na Skalnaté pleso. K dispozici je 20 lanovek a vleků, bezplatné parkoviště v Tatranské Lomnici, nejmodernější 15místná lanovka na Skalnaté pleso a 60 km běžeckých tras. Nechte své děti, ať je naučí správně lyžovat profesionální instruktoři lyžařských škol. Spojte příjemné s užitečným. Děti se výborně zabaví a seznámí s krásami zimních sportů. Na Štrbském Plese můžete využít služby půjčoven lyží, snowboardů, ski servisů i lyžařských škol pro začátečníky,“ vyjmenovává manažerka Hotelu Solisko Katarína Kaňová. 

Dobré podmínky jsou na Štrbském Plese i pro běžkaře. Mají tu k dispozici běžecké tratě v celkové délce až 26,5 km. Různá náročnost a několik okruhů potěší začátečníky i profesionály. Pro rychlé je zde sportovní areál FIS, pro pomalejší tempo je vhodný okruh kolem Štrbského Plesa, nebo se dá na běžkách turistickým tempem prohlédnout i Furkotská dolina. Milovníci adrenalinu mohou na Štrbském Plese navštívit atraktivní snowpark na levé straně sjezdovky Interski, kde se každoročně konají oblíbené sportovně-adrenalinové soutěže. Největší z nich je nejprestižnější snowboardová akce na Slovensku – Snowboardfest.

Štrbské Pleso bude v této sezoně od 24. ledna do 1. února 2015 dějištěm 27. Světové zimní univerziády. Zahajovací i závěrečný ceremoniál bude na Štrbském Plese, akce se zúčastní 470 závodníků ze 32 zemí. Nejatraktivnější zimní sportovní disciplíny – skoky na lyžích, severská kombinace, běh na lyžích, biatlon v Osrblie. Z dalších stálých akcí se mohou návštěvníci těšit na Tatry IceMaster 2015 – ledové sochy, Sony Xperia Snowboard Fest, Sněžné psi, Bikini skiing, ale i módní přehlídku spojenou s aprés-ski zábavou. K oblíbené zábavě ve Vysokých Tatrách patří denní i noční sáňkovačka z Hrebienka do Starého Smokovce po upravované a osvětlené 2,6 km dlouhé dráze. Překrásné výhledy na zasněžené tatranské vrcholy lákají turisty i v zimě. Zpřístupněných je několik turistických stezek k 12 vysokohorským chatám. Na oblíbený Hrebienok, Solisko, Skalnaté pleso a Lomnický štít turisty pohodlně vyvezou lanovky.

Článek má tyto nálepky slovensko
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tisková zpráva / 30-11-2014
Tisková zpráva
Tisková zpráva Tento text nám do redakce přišel od zdroje, kterému sice důvěřujeme, ale za který nemůžeme ručit.
 • Tisková zpráva patří mezi nástroje PR
 • uvod-rejd.jpg
 • Nový Gaislachkogel Restaurant v Soldenu
 • Piancavallo s dětmi na běžkách
 • Král bílé stopy
 • fanda-5.jpg
 • ČEZ Jizerská 50 je závodem pro každého
 • image057.jpg
 • podium.jpg
 • dsc-1525-2.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.43.16.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.44.07.jpg
 • Screen Shot 2017-01-30 at 11.45.09.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit