Kdo je kdo: Robo Záboj

Dalším z aktivních závodníků, který vás bude na www.skimagazin.cz/masters provázet závodní sezonou SKI série Masters, je Ing. Róbert Záboj. Róbert se narodil v Košicích, kde také v okolních horách a nedalekých Vysokých Tatrách začínal s prvními lyžařskými krůčky.
medaile.JPG

V rámci naší podpory Masters závodění bychom všem čtenářům SKI magazínu v průběhu sezony rádi představili pár osobností, jež jsou s prostředím Masters závodění spojovány. Pokud je sami neznáte, možná už jste si tu otázku položili. Kdo jsou vlastně tihle Masters?

Dalším z aktivních závodníků, který vás bude na http://skimagazin.cz/masters provázet závodní sezonou SKI série Masters, je Ing. Róbert Záboj (ročník 1969). Róbert se narodil v Košicích, kde také v okolních horách a nedalekých Vysokých Tatrách začínal s prvními lyžařskými krůčky. V juniorských letech jako závodník posbíral pár medailových umístění v rámci Slovenska a také na Mistrovství republiky se umisťoval v první desítce. Po revoluci v roce 1989 si udělal jako jeden z prvních v republice nejvyšší instruktorské vzdělání v Rakousku a stal se zkoušejícím lektorem Slovenské asociace učitelů lyžování pro Slovensko, Česko a dokonce i pro Ruskou asociaci, kde pomáhal s organizací kurzů na Uralu a na Kavkazu. Pár let se živil jako učitel lyžování na Slovensku, později působil v Rakousku, Itálii a Austrálii, aby se nakonec usadil v Praze, kde je dnes spolumajitelem realitní kanceláře VLTAVA REALITY s.r.o. Nicméně láska ke sportu a zejména k lyžování mu zůstala a v zimě tak stále aktivně pracuje v metodické komisi APUL i jako lektor na kurzech organizovaných touto asociací. Pravidelně se až do předminulé sezóny věnoval zejména instruktorskému lyžování a účastnil se i mezinárodních akcí organizovaných pod záštitou INTERSKI, jako například kongresů INTERSKI 1995 v Japonsku, 2007 v Jižní Korea a 2011 v rakouském Sankt Antonu nebo Mistrovství světa instruktorů lyžování v Mariboru.

O tom, že je Robo stále ve skvělé kondici, svědčí i skutečnost, že kromě tenisu v rámci letní přípravy také trénuje s kanoisty z dračích lodí a jako člen týmu Pražský výběr s nimi slavil nejeden úspěch. Za všechny jmenujme jen trojnásobné vítězství Českého poháru a pětkrát Mistra České republiky.  V roce 2008 dokonce v posádce s Martinem Doktorem (olympijský vítěz v kanoistice z Atlanty) vyhrál Evropský pohár dračích lodí v Londýně.

Vypočítávat Robovy lyžařské úspěchy posbírané na poli tak zvaně instruktorského lyžování by bylo dost zdlouhavé, v Čechách i na Slovensku nashromáždil bezpočet republikových titulů v GS i v tolik populárních závodech lyžařských demoteamů. Vloni se však také poprvé zúčastnil celé série závodů Českého poháru Masters a podle očekávání si vedl velmi dobře. Vítězství v celkové klasifikaci Českého Poháru , 3. místo na SP Masters v Bischofswiesenu a také vítězství na Mistrovství republiky SKI série MASTERS – Českomoravského poháru Masters Roba pořádně namotivovalo, takže cíle pro letošní sezonu už nemohou být jiné než vysoké. “Samozřejmě chci obhájit celkové vítězství v české sérii, ale za cíl si dávám také umístění do 5. místa v celkovém pořadí Světového poháru Masters,” říká sebevědomě Robo. Objíždění zahraničních závodů samozřejmě něco stojí, a tak je Robo za podporu vděčný svým sponzorům, kterými jsou Head, Tecnica, Frencys, Leki, Swans a SH+.

Jako člen metodické komise APUL je v otázce správné lyžařské techniky tak říkajíc přímo u zdroje, což může být pro řadu amatérských závodníků docela zajímavé. „Při vytváření metodiky lyžování se necháváme inspirovat zkušenostmi z jiných zemí, spolupracujeme i s Rakouskou asociací instruktorů lyžování, takže mám přístup k nejnovějším trendům ve vývoji metodiky výuky i techniky lyžování. Baví mě zkoušet nové věci v praxi a třeba právě na závodech Masters si mohu kdykoliv ověřit, zda fungují i v branách,” potvrzuje naši doměnku Róbert Záboj, jemuž kamarádi v lyžařských kruzích neřeknou jinak než Zambo. Věříme, že nám v rámci prostoru, který na stránkách SKI magazínu a spřízněných internetových stránkách věnujeme Masters závodění, o těchto novinkách prozradí více a dám nám také pár typů, jak vylepšit své lyžování.

“Rád vás uvidím a na trénincích a závodech SKI série Masters - Českomoravského poháru Masters!”

Článek má tyto nálepky lidé slovensko race masters
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 29-12-2012
Ondřej Katz
Ondřej Katz šéfredaktor
  • Šéf tištěného čísla, bez kterého by to ne(vy)šlo!
  • Když nepíše, lyžuje! Jenže on píše hodně...
  • Screen Shot 2017-01-30 at 11.43.16.jpg
  • Screen Shot 2013-02-15 at 10.21.35.jpg
  • Screen Shot 2017-01-30 at 11.45.09.jpg
  • Screen Shot 2012-10-25 at 16.43.49.jpg
  • Screen Shot 2017-01-30 at 11.44.07.jpg
  • Screen Shot 2013-02-15 at 10.23.07.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit