Ski magazín diskuze

sen o závodních lyžích

Jan Cimler
Příspěvků: 1
22-1-2016 11:44:15 #1
Dobrý den,
Celý život jsem snil o závodních běžkách, až jsem si je před dvěma lety pořídil od nějakého trenéra z Jablonce. Upozornil jsem jej, že mám 90kg a že chci lyže na bruslení. Lyže dorazili, ale než jsem se na ně dostal, byla sezona pryč. Když jsem na ně naskočil letos zjistil jsem že buď to vůbec neumím nebo lyže nejsou na mou postavu. Jedná se o Atomic – Worldcup skate HT. Je zde i nálepka kde je uvedeno
109Kg
Bas 8
HBM 2,9
FBM 1,4
Grinding AC3
Délka 91cm
Jakmile jen trochu lyži nahnu jen mírně na odraz, tak lyže pode mnou ujede do strany jako bych stál normálníma botami na ledu. Jeden odborník mi řekl, že se člověk má klouzat a vyjíždět jako by přes malíček nohy. To mi sice jde, ale vlastně se tím vůbec neodrazím a celé to tahám rukama i po rovině. Jet do kopce se na těch lyžích vlastně vůbec nedá. V Rakousku jsem si prohlížel stopy lidí, kterým to šlo „trochu“ jinak a nedá se řící, že by po nich zůstala stopa rovná. Bylo vidět jak se při odrazu tu lyži taky nakloní. Ročně najedu okolo 300km na kolečkových lyžích na kanále v Račicích. Nedá se říci, že bych to asi moc neuměl. Pravděpodobně jsou lyže na těžší postavu a lyže se prostě nezakousne. Každopádně co s lyžemi. Shánět nové a zas mi nějaký trenér prodá něco….. co mi bude k nepotřebě
Telefon na onoho trenéra z Jablonce 602 193 623
Pokud mi někdo poradí , kde je ten problém?
Jan Klouček (SKI)
Příspěvků: 53
1-2-2016 18:29:42 #2
Honzo,

dobrý den. Nenapsal jste, kolik vážíte a případně měříte – ale podle všeho ty běžky opravdu budou tvrdé. Vypovídá o tom jejich typ i údaje na štítku. I když ty nemusí být pravdivé. Nehledě na to, že lyže jsou určeny na závodní, tvrdé tratě... v měkčím sněhu to s nimi nebude žádná paráda.

Teď už se težko radí: zašel bych do nějakého dobrého sportu a nechal si je změřit dle vaší hmotnosti na flextestru –> abyste viděl, na čem jste.

Pak asi jedině zkusit prodat t koupit jiné. Jiné řešení to nemá :/
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit