Race Masters: FIS Masters Cup v Peci pod Sněžkou

Na FIS Masters Cup v Peci jsem se velice těšil a poctivě jsem se na něj připravoval. Po zkušenostech z prvního svěťáku v Bischofswiesenu jsem chtěl v mezinárodní konkurenci za každou cenu získat alespoň jedno vítězství.
100_7279-1.jpg

Celý týden před závody bylo teplo a pro závodění v podstatě velmi špatné podmínky. V noci na sobotu se ale ochladilo, trať parádně zmrzla a dokonce vysvitlo sluníčko, takže nakonec jsme měli skvělé podmínky! Na startu slalomu jsem byl maximálně namotivovaný a  rozhodnutý jet na stoprocentní riziko. Chtěl jsem bednu nebo nic! Udělal jsem ale dvě velké chyby, musel jsem se vracet do tratě a po prvním kole jsem byl až okolo desátého místa. Druhé kolo jsem zajel lépe, ale stejně jsem se nevyvaroval chyby, což nakonec v mé kategorii stačilo jen na páté místo. To sice nevypadá zas tak špatně, ale já jsem byl zklamaný. Určitě jsem od sebe očekával víc, takže jsem byl rozhodnutý druhý den v GS všechno napravit. Po závodě jsem se byl rozjezdit na obřačce, měl jsem z toho dobrý pocit a doufal jsem, že to v neděli vyjde.

Nedělní scénář byl bohužel podobný, jako ten sobotní. Přemíra odhodlání a snad i moc agresivity vedly k tomu, že jsem na jediném zlomu udělal chybu, podjel jsem bránu a ve zbytku trati už jsem ztrátu nedohnal. Obří slalom se jel pouze na jedno kolo, vlastně ani nevím proč, a já jsem v něm skončil zase na pátém místě. Tentokrát sice s minimální ztrátou na třetího, ale…

Závody v Peci se mi opravdu nepovedly, což je škoda, protože podmínky byly skutečně vynikající a já jsem chtěl předvést to nejlepší, co umím. Přemíra motivace ale vedla k tomu, že jsem dělal chyby, které standardně nedělám, takže mě porazili i kluci, které jsem v sezoně porážel. Ale takový je prostě sport. O víkendu 18. – 19. března bude v Peci finále ČP a Mistrovství republiky Masters, takže dobrá příležitost na vylepšení mojí trochu pošramocené reputace. Doufám, že to všem klukům oplatím!

Tradičně výborně v Peci zajezdili Míra Rycek, Dušan Ambrož nebo třeba David Horáček. Tihle kluci prostě mají svoji výkonnost stabilizovanou na hodně vysoké úrovni. Když nevypadnou, což se ve slalomu stalo Davidu Horáčkovi, vždy je v cíli uvidíme na nejvyšších příčkách. Kloubouk dolů, kluci válí.

Jak se jezdí slalomy nám v Peci ukázal Ludvík Vacek (nar. 1976) – mladý kluk, který nás všechny porazil rozdílem třídy. Byl to zážitek sledovat závodníka, který ještě dnes vyhrává fisové závody, nechybí mu dynamika a samozřejmě ani výborná technika. Má to ale jeden háček. Luďovi je pětatřicet, je to stále aktivní závodník a třeba v žebříčku slalomu je v České republice momentálně na desátém místě. To je prostě jiná liga a jeho účast na Masters závodech je přinejmenším diskutabilní. Němci podávali ohledně jeho účasti oficiální dotaz na FIS a pokud vím, doposud se k tomu nikdo nevyjádřil. Ale má cenu se s někým hádat? Nakonec je asi lepší po delší době se zase podívat, jak se jezdí na té nejvyšší úrovni. Je to dobrá motivace do dalšího tréninku.


Video z FIS Master Cupu 2012

Článek má tyto nálepky race masters
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 20-3-2012
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit