Power Plate: opravdu efektivní trénink

Zlepšovat sílu a balanc, zvyšovat výbušnost a kondici. To je základ, kterému by se sportovně zaměřený lyžař měl věnovat prakticky po celý rok. Ale ruku na srdce, máme na to čas?
VKR_5763.JPG

Aby to přineslo kýžený evekt, museli bychom ve fit centru strávit hodiny, navíc individuální cvičení v posilovně chce opravdu pevnou vůli a taky určitou zkušenost. Máte spoustu času, pevnou vůli a požadované zkušenosti? Při odpovídání na tuto otázku prosím zůstaňte realisty. Zní-li vaše odpověď ne, vyzkoušejte Power Plate. 

Power Plate funguje na bázi přenášení trojrozměrných vibrací přímo do svalů, které pak přirozeně aktivují reflexivní svalové kontrakce. Díky vibracím vám přístroj pod nohama vytvoří nestabilní plochu, na které už jen při samotném stání musíte zapojit většinu svalů. Při cvičení se jich pak aktivuje celých 97 %, zatímco u klasického posilování necelá polovina.

Power Plate se přitom využívá nejen ke kondičnímu cvičení, ale i k rehabilitaci. Skvělé účinky má například po operacích kolenních křížových vazů, kdy výrazně zkrátí rekonvalescenci. Při cvičení totiž nepřetěžujete klouby, ale skvěle posilujete cílené skupiny svalů, třeba právě dolních končetin.

"Největší předností cvičení je krátká doba tréninku, který trvá maximálně 30 minut. Cvičením na Power Plate ovšem dosáhnete stejného výsledku, jako po hodinách v posilovně," říká Jana Mrázková, majitelka studia Power Plate Praha. Vibrace stimulují svalové vřeteno 25 – 50x za vteřinu, daleko rychleji než můžeme vědomě vnímat. Díky tomu tělo zapojí větší množství svalových vláken s vysokou reflexní aktivitou, která pozitivně ovlivňuje koordinaci a propriocepci. Cvičením na Power Plate si tedy zvýšíte kondici, výbušnost a ostatní schopnosti, které na lyžích skvěle využijete.

Na vlastní kůži

Možná se vám teď vybaví nějaký další "zaručeně efektivní" posilovací stroj, na který se vám práší pod postelí. I já jsem šla na první trénink s nedůvěrou. O Power Plate jsem se dozvěděla po plastice kolenního křížového vazu (ano, z lyžování) od fyzioterapeutky Hanky Strachotové, která na něm testovala účinnost rekonvalescence právě po podobných zraněních. Měla jsem 11 týdnů do začátku sezony a na výběr buď posilovnu nebo... Power Plate.

Na první lekci jsem šla s tím, že za 30 minut se přece nemůžu ani spotit. Jenže ten skvělý pocit z intenzivního cvičení, podpořený svalovou horečkou, kdy jsem si druhý den nemohla obléct ani ponožky, mě přinutil přijít podruhé, potřetí... A za pět týdnů jsem si zpět v kondici užívala týden lyžování v Rakousku.

Během půlhodinového tréninku v Power Plate studiu na vás dohlíží kvalifikovaný trenér, který "sází" jeden cvik za druhým, staví vám aktuální trénink na míru, hecuje vás a nenechá oddychnout, protože to přeci nechcete. Výpady, dřepy, podřepy i výskoky se zátěží posílí dolní končetiny a zvýší vám výbušnost. Různými typy vzporů posílíte posturální svaly a tím zlepšíte rovnováhu, nezapomíná se ani na paže a ramena, skvělý účinek má cvičení i na břišní svaly. Třicet minut tréninku zní jako relativně krátká doba, ale ta intenzita! Doporučená frekvence je dvakrát až třikrát týdně.

PS: Triko jsem kompletně propotila nejen při první lekci. Takže ručník a pití s sebou!

Po plastice... Na Power Plate!

K velikým přednostem cvičení na Power Plate patří jeho využití při rehabilitaci a rekonvalescenci po zranění, např. po operaci křížových vazů kolene, po distorzi hlezenního kloubu nebo při instabilitách kolene či kotníku. Power Plate je také mimořádně účinný při tréninku hlubokého stabilizačního systému, k jehož oslabení dochází především při bolestech zad.

Článek má tyto nálepky sport lidé
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Olina Černá / 15-3-2013
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit