Ski magazín diskuze

Boty na běžky - přehled

Vlaďa
Příspěvků: 6
5-2-2014 07:48:54 #1
Mám širší nohu. Co s tím? Dělají se mi nepříjemné otlaky. Proč se nevyrábějí běžkařské boty i pro lidi s mírně širšími chodidly? Snažím se trochu vyznat v nabídce hlavních výrobců (Fischer, Rosignol, atd.) ale vše mají zpracováno zmatečně a ani prase se v tom nevyzná. Je někde nějak lidsky zpracovaná nabídka běžkařských bot? Tedy kolik je výrobců a kteří to jsou, jejich webové adresy, jak mají běžkařské boty roztříděny a podobně. V době internetu by snad mělo být i zbytečné běhat po republice po jednotlivých obchodech, bohatě by mělo jít vybrat si potřebné boty na internetu a jednoduše si je objednat
Jan Klouček (SKI)
Příspěvků: 53
10-2-2014 18:25:56 #2
Vláďo,

obávám se, že takto zpracováno: tedy ve smyslu co kdo vyrábí, jaké mají jejich boty šířky atp. to nikde není. Možná bych mohl udělat, to je dobrý nápad.

Co se týká výrobců, tak boty v podstatě dělají všechny firmy co lyže (velká pětka i ti menší) plus pro nás Botas a Alpina. To hodně jednoduše psáno. Vím, že třeba Salomon má v katalogu u jednotlivých modelů uvedenou i šířku boty. Možná i ostatní. Obecně čím více turistická bota, tím širší.

Weby největších výrobců jsou:
http://www.salomon.com/cz/
http://fischersports.com/
http://www.atomic.com/en/
http://www.rossignol.com/CZ/CZ/
http://madshus.com/

plus
http://www.alpinasports.com/
http://www.botas.cz/

Píšeš, že máš širší nohu: ale možná by to šlo řešit i s bootfitterem a pomohla by dobrá vložka. Zkoušel jsi?
Vlaďa
Příspěvků: 6
6-11-2014 21:08:05 #3
Děkuji za odpověď. Bylo by fajn kdyby ten problem někdo kvalifikovaně prozkoumal. Blíží se běžkařská sezona tak jsem se probudil z letního spánku a začínám se starat. Zahájil jsem dnes dotazovacím mejlem na botas@botas.cz
a budu pokračovat.
Na boot fittery jsem se díval na youtube.com, třeba zde
https://www.youtube.com/watch?v=BK0h_4VJdoA
ale mám pocit, že se to týká spíše sjezdového lyžování než běžkování. V tom videu je třeba vidět jak speciálním přípravkem měří chodidlo lyžaře a podle toho se asi něco vybírá.
Nevěřím, že firmy vyrábějí běžkařskou obuv pro jednotnou unifikovanou šířku chodidla, to by se na Západě asi moc nechytali a od běžkařů by dostali do držky. Tedy z této jednoduché úvahy odvozuji, že my jenom o šířkovém sortimentu nevíme a musíme s sebou škubnout abychom se to dozvěděli.
Zítra začínám posílat dotazy v angilčtině na všechny ostatní výrobce a take budu zkoušet ještě hlouběji studovat jejich weby. Studování jejich webů jsem ale dělal už před rokem a s mizerným výsledkem. Nenacházel jsem v tom system, jenom chaos
Vlaďa
Příspěvků: 6
7-11-2014 10:29:44 #4
Hmm... tak mám první odpověď od firmy Botas a není noc veselá
.
bohužel širší provedení neděláme , jelikož jsme omezeni šíří podešve ,které používáme, a na které máme zhotoveny kopyta. Podešve si sami nevyrábíme, bereme je od fy Salomon. Kdo z evropských výrobců vyrábí širší obuv Vám bohužel neřeknu, jelikož to nevím. Budete to muset vyzkoušet . Ale myslím si , že výrobci s podešvemi od fy Salomon na vázání SNS profil to nebudou ( možná tedy výrobci na vázání Roteffela Madshus, Alpina....)
.
.
Otázka zní co si to vlastně firma Botas od Salomonu kupuje. Nyní budu směrovat dotazy na Salomon, Atomic, Rossignol, Fischer a Madshus
Třeba některý z nich odpoví
Zdravím všechny
Jan Novák
Příspěvků: 2
13-11-2014 12:30:05 #5
Ahoj Vláďo. Stojím před stejným problémem. Mám širokou nohu a potřebuji nové boty. Kdybys na něco přišel, napiš to prosím sem.
Díky, Jeňa
Vlaďa
Příspěvků: 6
27-11-2014 08:49:51 #6
Dosažené výsledky u firmy Salomon prozatím nejsou dobré. Dostal jsem tuto odpověď a myslím si, že k ničemu není.

The back country shoes are all the same width 106 mm. The classic boots are 102 and 100 mm width and the skate 102 mm. As you can see the Back country shoes all have the same width and are wider then the classic or the skate.

Studoval jsem si dost podrobně katalog od Salomonů na běžkařské boty a musím férově říci, že nabídka je úžasná, ale místo toho aby v katalogu byly praktické věci tak jsou tam jenom kecy.

Chybí tam to nejdůležitější a to je vnitřní rozměrová tabulka podle níž by si každý mohl s cigárem v hubě vybrat tu správnou velikost a pak si v naprosté pohodě běžkovat po horách.
Velmi zdvořile jsem jim to napsal v odpovědi a fakt jsem zvědav na jejich reakci.

Jdu dál. Dneska prozkoumám Fischera a asi i ten zbytek, tj. Fischera, Atomic, Rosignol a Madshus. Salomon se mnou komunikuje slušně a přál bych si aby tomu tak bylo i u těch ostatních
Zdravím
Vlaďa
Jan Novák
Příspěvků: 2
27-11-2014 09:26:45 #7
Ok, díky za info, jsem zvědavý na pokračování. Jeňa
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit