
Z prvních osmi závodnic viděla cíl jedna. Před kritkckou pasáží totiž Američanka Smythová udělala velkou chybu, a tak do ní vjela pomalu. Proto "přežila". Nesmyslně zatočené branky následující po skoku byly nad síly všech, kdo si před nimi nepřibrzdily. Ale jezdí se takto super G?
Extrémně těžká byla také úvodní pasáž, začínající na prudkém, zmrzlém, ale přitom nerovném svahu. Závodnice se často poroučely na sjezdovku, naštěstí v nijak krkolomných kreacích. Prostě nezvládly náklon a podklouzly. Ve spodní části už to bylo horší, po skoku a následné kombinaci branek vyjížděly jedna za druhou z tratě úplně jiným směrem než bylo potřeba. Naštěstí moc nepadaly, prostě minuly branku. Většinou o hodně.
Obdivuhodně se vyrovnala se záludnostmi tratě Anna Fenningerová. Asi měla správné informace od trenéra... Stejně tak Nicol Hospová, která k velké radosti Rakušanů brala bronzovou medaili. Mezi Rakušanky se dokázala vklínit Maria Hoefl-Rieschová, která jela brilantní jízdu, díky čemuž vjela do kritického místa příliš rychle. A to se nedalo zvládnout. Zde chybovala, čímž přišla o zlato.
České reprezentantky svým výkonem nenadchly. Umístěním by snad mohla potěšit Křížová, sedmnácté místo v super G na olympiádě vypadá hezky, ale narodilo se spíš co by výsledek kalkulace, v níž naše reprezentantka jako řešení zvolila dokončení závodu za každou cenu. Vysoce opatrnou jízdou si dojela pro sedmnáctou příčku, když závod dokončilo pouze 31 závodnic (Pauláthová klasifikována jako 25.). Osmnáct se jich do cíle nepodívalo.