Švýcarsko

21-11-2009 Ondřej Katz

Na lyže po železnici

Jezdíte rádi vlakem? Kdo odpovídá, že ano, měl by alespoň občas zvážit možnost cestovat vlakem také na lyžařskou dovolenou. Má to totiž spoustu výhod a vůbec je to celkem fajn. Ve vlaku se dá pracovat, popíjet nebo spát a v cíli vaší cesty nakonec vystoupíte svěží a dobře naladěni. Posledně jsme takto jeli do Sv. Mořice.
11-1-2009 Ondřej Katz

Savognin má svůj styl

Savognin je menší středisko v západní části Švýcarska, v kantonu Graubünden. Autem se sem nejlépe dostanete, když minete Insbruck, Landeck, projedete Arlbergský tunel a přes Feldkirch a lichtenštejnský Vaduz přijedete do Churu. Z Churu už je to do Savogninu co by kamenem dohodil, stejně tak jako ze Savogninu do slavného St. Moritz, v cestě do údolí Engadin vám však stojí 2284 metrů vysoko položený Julierpass.
13-8-2008 Jan Klouček

Jungfraujoch: Technický unikát brzy oslaví stovku

Nejvyšší železniční stanice v Evropě se nachází ve Švýcarsku. Není to žádné překvapení, vždyť země Viléma Tella je nejhornatějším státním útvarem Starého kontinentu. Mírně zarážející je však nadmořská výška, do níž se vláček společnosti Jungfraubahnen vyšplhá. Vždyť hodnota 3454 m n. m. představuje dodnes strop i pro visuté lanovky.
24-2-2007 Jan Klouček

Samnaun: Komfort až na místě prvním

Pravděpodobně každý lyžař si minimálně jednou za rok položí otázku: „Kam vyrazit na zimní dovolenou?“ V té chvíli se přitom hledá středisko, které dokáže za co nejrozumnější peníz nabídnout alespoň 90% jistotu sněhové pokrývky, odpovídající pohodlí, nepřeplněné sjezdovky, dostatečný výběr tratí a popřípadě nějaké bonusy navrch. Takových míst určitě existuje mnoho – jen je objevit.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit