Běžci na lyžích vládnou v kopcích i bez sněhu

Navzdory křeči v lýtku z nově testovaných bot dokázal Jiří Magál obhájit vítězství v českém poháru v běhu do vrchu z Rokytnice na Dvoračky. „Kdyby mě nekousla, myslím, že jsem mohl jít na traťový rekord,“ říkal. Takhle za ním zaostal na 8,5 km dlouhé trati 42 vteřin (v čase 39:12) také díky tomu, že už vedl jasně a nemusel se honit. Magál tak napodobil Lukáše Bauera, jemuž se podařilo zvítězit minulý víkend při Horském běhu Perštejn – Klínovec.
"Zkoušel jsem nové boty s jiným odpružením a pěkně na to doplatil. Už za deset minut jsem dostal křeč a cítil ji až do cíle. Navíc mám za sebou také dost náročný týdenní trénink. Měl jsem toho plný zuby a nechtěl nic hrotit. Naštěstí jsem měl náskok a poslední čtyři kilometry, které jsou opravdu chuťovka, mohl běžet v klidu," dodal ještě Magál.

Po zimní sezoně, kdy ho trápila zranění a nemoci, se už zase cítí skvěle a směřuje ke svému běžeckému vrcholu na Dolomitenmannovi druhý zářijový víkend.

"Dal jsem si celý měsíc volno a od prvního května zase naplno trénuju. Hodně běhám, jezdím na kole a přidal jsem oproti minulosti víc kolečkových lyží. Blížím se tak objemům z nejlepších letních příprav v letech 2005 a 2006," vyprávěl.

Porovnal také časy z nedávného běhu na Hvězdu, letos běžel o dvě minuty lépe než loni, a jasně porazil i maratonského šampiona republiky a vrchaře-specialistu Petra Pechka.

A ještě k lyžařům… Mezi ženami skončila na Dvoračkách čtvrtá nezničitelná 57letá Blanka Paulů, držitelka dvou medailí z mistrovství světa v roce 1974 a olympiády v Sarajevu 1984. V průběžném pořadí Českého poháru v bězích do vrchu jí patří druhá pozice, za Janou Pechkovou, která má však o dva závody víc.


Na Xteře, české sérii v terénním triatlonu v Prachaticích, slavila mezi ženami druhý triumf ve druhém závodě kariéry Helena Erbenová. Bývalá reprezentantka v běhu na lyžích, dcera Heleny Šikolové, olympijské medailistky ze Sappora 1972, a také sestra manželky Lukáše Bauera. Nyní na mateřské "dovolené" s teď 13měsíční Marijánkou. 

"Chtěla jsem si to jen zkusit, protože mě děda pořád hecuje. Tak mě naložil do auta a vyrazili jsme," vyprávěla. V cíli pak nadělila sestrám Loubkovým, které poslední dva roky české Xteře vládnou, 12, resp. téměř 20 minut! Přitom loni při terénním duatlonu v Kytlicích s oběma ještě prohrála.

Letos 32letá Erbenová se chce ukázat za tři týdny ve Špindlerově Mlýně, kde se jede světová kvalifikace na říjnový šampionát na havajském Maui. "Trénuju si jednou denně, kolo nebo běh, jak to vyjde. Ale cítím se dobře. Xterra mě moc baví, ale velké ambice nemám. Uvidíme."  Přitom už loni startoval na havajském mistrovství světa její táta! 

"Ale já se nacestovala až dost, vážně, zatím nevím. Až mi skončí mateřská, budu muset do práce. A práce maséra vyžaduje docela fyzický zápřah, nevím, jak při tom stihnu trénovat." Znovu tak potvrdila obrovskou kapacitu běžců na lyžích, jen připomeňme výborné Xterra výsledky Evy Skalníkové, Martina Koukala i Lukáše Bauera.

Výsledky Český pohár běhů do vrchu Rokytnice – Dvoračky (8,5 km)

Muži: 1. Magál (Iscarex) 39:54, 2. Losman (Kerteam) 40:37, 3. Kunst (Nové Město nad Metují) 41:50. Ženy: 1. Fenclová (AC Pardubice) 47:12,… 4. Paulů 51:45. 

Výsledky Xterra Czech Krinner tour, 4. závod Prachatice (1 – 33 – 10)

Ženy: 1. Erbenová (Ski klub Jablonec) 2:38:54, 2. Ivana Loubková 2:50:54, 3. Kateřina Loubková (obě Cyklorenova) 2:57:48.  

Článek má tyto nálepky sport léto
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tomáš Nohejl / 25-7-2011
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit