Rauris: Zlaté alpské údolí

Dříve se v Rauristalu těžilo zlato a jako by se vzácný nerost z malebného údolí nikdy dočista nevytratil. Udolí Rauristal je obklopeno krásnou horskou krajinou. Kdo překročí úžinu Salzachtalu, rázem se ocitne v ráji, a totiž přímo v srdci národního parku Vysoké Taury. Dříve se v těchto místech hojně těžilo zlato, dnes je Rauristal pochopitelně hodně orientován na turistický ruch a prostředky na rozvoj tedy plynou zejména z této oblasti. Návštěvníci sem však pomyslné zlato nejen přivážejí, ale v podobě nádherných zážitků si jej také odvážejí do svých domovů.
Rauris010.jpg
Kromě uklidňující atmosféry a překrásné přírody nabízí Rauristal také skvělé lyžařské vyžití. Se skipasem Rauris-Hochalm budete mít přístup ke 30 kilometrům sjezdovek a deseti moderním lanovkám a vlekům. Vyjeďte si do výšky 2200 m na Gipfelbahn a nechte se okouzlit úžasným výhledem do krajiny. Okolo vleků Graft a Wetterkreuz najdou pěkné vyžití méně zdatní lyžaři, zkušenějším pak doporučujeme 4 kilometry dlouhý sjezd Heimalm-Rauris. Mnohem a mnohem více sjezdovek si ovšem můžete užít v případě, že si zakoupíte Salzburger SuperSki Card. Pak se vám otevírá 23 středisek s celkovým počtem 2200 kilometrů sjezdovek! Salcbursko v tomto ohledu nemá konkurenci.

Rauris je vesnice se třemi tisíci obyvatel a nachází se v samotném srdci národního parku Hohe Tauern. Kdysi bývala domovem zlatokopů, což je dodnes patrné třeba na velkolepých arkýřích a portálech měšťanských domů. Většina vesniček v údolí si doposud zachovala půvabný nádech středověké kultury, křivolaké uličky a malé domky vás budou lákat k večerním procházkám. Alespoň jednou byste si takovou romantickou vycházku měli dopřát i vy.

Jednoiu z větví údolí Raurisertal se dá dojít až na úpatí nejvyšší rakouské hory Grossglockner. Tam nejdete hostinec Rauriser Tauernhaus. Ve výšce 1527 m n. m. stojí už více než 500 let a jeho historický interiér včetně stylově zařízené kuchyně vás přenese v čase. Po vydatném obědě se pak dvě hodiny trvající procházkou vydáte do údolí, anebo si prostě zavoláte horské taxi.
Rauristal je obecně vyhlášen skvělými možnostmi nelyžařského vyžití. Velice oblíbené je třeba noční sáňkování, stále větší popularitu si zde získává lezení na ledových stěnách a na jaře se přímo v Rauris dokonce pořádají Dny literatury. Nudit se tedy v Rauristalu nebudete.

Výhody

 • Rodinná lyžařská oblast v okolí Národního parku Vysoké Taury
 • Pečeť kvality «Welcome Beginners!»
 • Cvičné vleky také v Embachu
 • 30km síť běžkařských tratí v Rauris, osvětlená trať Taxenbach
 • Rozmanitá oblast pro lyžařské výpravy, např. Sonnblick a Hocharn
 • Trasa upravená pro túry na sněžnicích v Kolm-Saigurn

Akce

 • Festival lezení v ledu (leden)

Tipy

 • Noční sáňkování Kreuzboden
 • Sáňkování v Kolm Saigurn
 • Aréna pro lezení v ledu v Kolm Saigurn
 • Výpravy na sněžnicích s průvodcem
 • Dny literatury v Rauris (březen/duben)

Balíček

Chumelí
Raurisertal láká do překrásné lyžařské oblasti, kde můžete vyzkoušet sjezdovky několika stupňů obtížnosti. Jde o jedno z nejvýše položených míst v Salcbursku.  Nachází se ve 2175 metrech, a proto si můžete být opravdu jistí, že zde bude sníh. Raurisertal je branou do rozmanité horské lyžařské oblasti, kterou si užijete bez dlouhého čekání.

Nabídka:
7 noclehů podle určité kategorie
6denní skipas od 309 €
Článek má tyto nálepky pr
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Komerční prezentace / 15-11-2011
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit