Bauer je definitivně celkovým vítězem SP v běhu na lyžích

Lukáš Bauer se definitivně stal prvním českým nebo československým běžcem na lyžích v historii, který vyhrál Světový pohár. Rozhodla o tom dnes v norském Drammenu skutečnost, že do středečního sprintu klasickou technikou se nepřihlásil jediný Bauerův konkurent v boji o celkové vítězství René Sommerfeldt z Německa, a českého lyžaře tak už ve zbývajících pěti závodech nemůže nikdo předstihnout.
dsc-0288.jpg

Stříbrný olympijský medailista Bauer měl po celou sezonu fantastickou formu, vyhrál celkem šest závodů Světového poháru včetně náročné a ceněné Tour de Ski. Spory během tohoto seriálu na přelomu roku nad výkladem pravidel tak mohou být zapomenuty. Bauer byl devětkrát na stupních vítězů, v individuálním závodu skončil nejhůř čtvrtý, v týmovém sprintu byl v Liberci sedmý a ve štafetě na začátku sezony v Beitostölenu devátý.


Do žlutého dresu pro lídra průběžného pořadí SP se Bauer poprvé oblékl po vítězství v Kuusamu, ale v Davosu po dalším závodu vedení ztratil. Získal ho zpět při Tour de Ski a od té doby ho už nepustil. "Od Tour de Ski jdu tvrdě za celkovým vítězstvím," nechal se slyšet. Aktuálně má v SP náskok 428 bodů před Sommerfeldtem, ve hře je ještě 500 bodů. Němec však ve středu žádné body nezíská.


"Celou zimu dokazuji, že jezdím dobře, já to beru tak, že moje snaha je úspěšná," uvedl Bauer v narážce na to, že se nestal celkovým vítězem Světového poháru při závodu, ale v křesle hotelového pokoje. "Chci vyhrávat pořád," ujistil, že zbývající závody nevypustí. Příští týden pojede padesátku na slavném Holmenkollenu v Oslu, pak ho čekají tři závody při finále SP v Bormiu.


"Prožívá sezonu snů," prohlásil jeho kouč Miroslav Petrásek. Jinak to prý podle jeho slov hodnotit nelze. "Od začátku do konce sezony jezdil skvěle, takže v týmu je obrovská spokojenost," řekl Petrásek a ujistil, že do Bormia na finále SP se chystá oslava.


Bauerovu nadvládu na cestě za triumfem podtrhuje skutečnost, že už nyní překonal bodové maximum loňského vítěze SP Tobiase Angerera z Německa. Na svém kontě má 1196 bodů, zatímco dosud měl nejvíce 429 v roce 2003, kdy byl celkově pátý. Dosud stál ve Světovém poháru šestnáctkrát na stupních vítězů, osmkrát na tom nejvyšším. Letos vyhrál šestkrát, o jedno první místo víc v jedné sezoně měl jen legendární Nor Björn Dählie.


V aktuální sezoně, v níž si vyjezdil na odměnách více než 250.000 švýcarských franků (asi čtyři miliony korun), může mít na konci největší náskok v historii; loni Angerer vyhrál o rekordních 551 bodů. Každopádně se Bauer zařadil vedle skikrosaře Tomáše Krause a skokana na lyžích Jakuba Jandy mezi jediné české vítěze lyžařského SP.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 4-3-2008
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
  • IMG_6726.jpg
  • zuza-1.jpg
  • Screen Shot 2011-10-02 at 23.16.29.jpg
  • bauer-6.jpg
  • ferrari-1.jpg
  • Bode Miller na golfu
  • Fischer C-LINE.jpg
  • Revoluční bruska Trione
  • Titulka_pros.jpg
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit