SKI SuperTest 2014: Víme, co si na podzim nesmíte nechat ujít

Jako každý rok, ani letos jsme na začátku dubna nemohli chybět v italské Suldě na největším evropském testu lyží Ski SuperTest 2014. Jaký byl? Co nového zase výrobci vymysleli? Výsledky samozřejmě zatím neprozradíme, na ty se můžete těšit na podzim. Lahůdky, které nás zaujaly nejvíce, ale servírujeme už nyní.
SKI SuperTest v italské Suldě 2014 Co zajímavého jsme v Itálii vytáhli na kopec se nejlépe dozvíte, když proklikáte přiloženou fotogalerii. Hned na začátku se šéfredaktor Ondřej Katz zasněně dívá na hodně zajímavou záležitost z českých luhů a hájů. Designově jednoduché, ale co jsme měli možnost pojezdit, rozhodně zajímavé carbonski dostaly na ráno až ďábelsky tvrdých pistách co proto a obstály se ctí. V konkurenci prakticky všech značek a porovnatelných modelů dostupných na evropském trhu jsme je hodnotili vysoce nad průměrem, až se nechce věřit, že vznikají jedna po druhé ruční výrobou v malé dílně trutnovského rodáka Richarda Mikysky kousek za Prahou. Jádro kombinuje dřevo s karbonem a titanalem, vedle minimalistického designu zaujme i jejich extrémně nízká hmotnost a více o nich se dozvíte v recenzi připravované pro některé z podzimních čísel SKI magazínu 2014.

V Česku ještě zůstaneme, jen se z Prahy posuneme o nějakých sto kilometrů na východ do Nového Města na Moravě. Sporten konečně vyslyšel přání nejen naše, ale určitě i mnoha dalších, a hlavně trendů v lyžařském průmyslu, takže se příští rok můžeme těšit na novou all-mountain lyži řekněme konkurenceschopných rozměrů. Při délce 172 cm naměříme modelu Sporten Pumped Up pod vázáním příjemných 87 mm a na kopci je její šíře znát. Jak je u Sportenu zvykem, jde o měkčí pohodovou záležitost, které sedí spíš měkčí podklad a střední délka oblouku. Poradí si i mimo sjezdovku, nepouštějte ji ale z kopce po ránu. Recenze opět v přípravě do jednoho z podzimních čísel.

Třetí v pořadí naší galerie, ale rozhodně ne až třetí, co se atraktivity týká, je zbrusu nová lyže od Atomicu, nesoucí označení XT. Trošku jsme se o ní zmínili už v našem textu pojednávajícím o novinkách představených koncernem Amer Sports, jde o model v podstatě usazený ještě nad nejvyššími lyžemi v kolekci (Redster), který by měl výrobně být na pomezí mezi komerční a závodní lyží. Dostupný bude v sezoně 2014/15 v jediné délce 175 cm (snad můžeme prozradit, že existuje už i delší prototyp, který firma uvede v sezoně 2015/16) s 65,5 mm pod botou a poloměrem krojení 15,5 m. Na první dotek (ano, poznáte to podle hmotnosti) zcela jiná lyže se na sjezdovce (mimo ni je prakticky zbytečné ji zkoušet) chová náramně; je klidná a podle chuti s ní vykouzlíte prakticky vše od krátkého po dlouhý oblouk v pořádné rychlosti. Zajímavostí je, že se Atomic rozhodl nezařadit model XT do SKI SuperTestu, takže jeho porovnání s konkurencí provedeme vlastními silami. Hodně zvědavi jsme na její cenovku, ta ale zatím oznámena nebyla.

Abychom nezůstali jen u lyží, letmo vás také necháváme nahlédnout do tajemna pro příští sezonu připravovaných rozhovorů. Těšit se můžete na Manfreda Moelgga nebo Wernera Heela, plány do budoucna nám představil Fischer, Head, Elan, Salomon i mnozí další. Není pochyb o tom, že se máme na co těšit.
Článek má tyto nálepky technika Ski SuperTest
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 4-5-2014
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit