Trenér Petrásek chtěl po "bitvě u Waterloo" rezignovat

Rezignaci na místo trenéra reprezentace dnes zcela vážně zvažoval kouč běžců na lyžích Miroslav Petrásek. Tak moc ho zdrtilo fiasko české štafety na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci. Před domácím publikem jeho svěřenci totálně propadli, pro české lyžování to bylo podle jeho slov doslova jako porážka Napoleona u Waterloo.
petra-1.jpg

Naposledy tým takhle zklamal v roce 2001 v Lahti, kde dojel na předposledním čtrnáctém místě.

Petrásek věřil Martinu Jakšovi a postavil ho do prvního úseku i přesto, že ve sprintu nepředvedl nijak oslnivý výkon. "Když dostane gólman deset gólů, musíte ho postavit znovu. Důvěra je důležitá," prohlásil ve čtvrtek Petrásek, když tvořil nominaci. Dnes ale jeho "gólman" Jakš dostal gólů minimálně dvojnásobek. "Pak už se mění trenér," hlesl viditelně zklamaný kouč. "Hodně vážně o tom uvažuji. Možná by tomu nový trenér dal nový směr. Chtěl bych teď být tak maximálně asistent asistenta trenéra," řekl.


Vysvětlení pro průšvih neměl. "Jeli mizerně," zhodnotil závod stroze. Nevěděl, jestli tým neunesl tlak veřejnosti v očekávání medaili, nedokázal si vysvětlit nejen Jakšův výpadek výkonnosti. "Martin to rozjel špatně a pak už se to vezlo celou dobu. Je to mizérie a hodně špatný. Teď je to hrozný zklamání," řekl. "Kluci chtěli obrovsky. Bohužel se na to nedalo dívat," pravil.


Už na prvním úseku tušil, že je zle. Co mu probíhalo hlavou? "Že bychom měli divákům vrátit vstupné a žádat opakování ceremoniálu," snažil se zavtipkovat v narážce na slavný výrok Petra Nárožného z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. Moc do smíchu mu ale nebylo. "Byla tady krásná atmosféra, lidi skvěle fandili, ale od nás nepřišlo žádné poděkování, nepřispěli jsme ničím," podotkl. V ochozech ve Vesci dnes bylo 37.000 diváků.


Ještě když přebíral štafetu Lukáš Bauer, kouč stále doufal. "Nadživotní výkon by nás tam vrátil, ale to vůbec nebyl Lukáš," konstatoval trenér. Podobnou situaci zažil v Lahti 2001. "Tam byli všichni z formy, letos závodili na MS dobře," připomněl Bauerovo stříbro, deváté místo Martina Koukala ve skiatlonu a třináctou pozici Jiřího Magála v témže závodě.


Loni měl český tým skvělou sezonu, vyhrál závod SP v Davosu a vždy bojoval o stupně vítězů. Jednou dokonce i bez Bauera. Letos ale se běžci potýkají s poklesem formy. "Letos to ze začátku vypadalo, že tam jsme, ale pak se to zaseklo. Lepší závodníky tady prostě nemám," prohlásil kouč. "Dneska to byl bohužel katastrofální výkon, doufám, že už nikdy nic podobného nezažiju," dodal.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 28-2-2009
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
  • Seznamte se: Alexander Chorošilov (RUS)
  • IMG_0155.JPG
  • Edurne Pasaban
  • Těsně!
  • P1050578-1.jpg
  • 91dx5o1tJdL._SL1500_.jpg
  • 2006_4_Julia Mancusso.jpg
  • 1.jpg
  • Sázky na biatlon mají letos ambice trhnout rekord v prosázených částkách
  • 2f741429e3791cd1a942b647618f0620.JPG
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit