V kostce: Cube hotel v Bieberwier

Jste mladí, sportovně založení a rádi se bavíte? Máte rádi vkus, ale obývák ve stylu biedermeier vám nic neříká? Požadujete v hotelu kvalitní, leč nikterak okázalé služby? Pak to dnes s bydlením na horách nemáte zrovna lehké. Se zvyšující se kvalitou si lyžařská střediska začínají být podobná jako vejce vejci a o hotelech to platí dvojnásob. Při návratu domů si pak kromě počasí jen těžko vybavujete něco, co byste rádi sdělili přátelům. Cube hotely jsou v tomto ohledu bílou vránou, na každý pád si je zapamatujete.
cb_0302.jpg

Odlišnost je hlavním znakem hotelů, které si říkají jednoduše Cube - kostka. Zatím stojí v Evropě tři - v rakouském Hermagoru (Nassfeld skiarena), v Bieberwieru (rakouská strana Zugspitze) a v Savogninu (Švýcarsko, Graubünden) - a jsou úplně stejné. Zvenku vypadají trochu jako rubikovka, velká kostka složená z malých kostiček. Ty malé kostičky jsou pokoje s prosklenou vnější stěnou, takže pokud si nezatáhnete žaluzie, bude na vás vidět jako do akvária. Připadá vám to zajímavé? Tak se pojďme podívat dovnitř!

Do Cube za zábavou

Teď si možná říkáte, že tohle není pro vás, protože to nápadně připomíná první nápravně-výchovnou skupinu ve vězení. Je to skutečně tak, to přirovnání sedí. Jenomže atmosféra, která v Cube hotelu vládne, je nápravnému zařízení nahony vzdálená. Vyjděte z pokoje a ze třetího patra pohlédněte středem hotelového prostoru až do přízemí. Lehce se tak přesvědčíte, zda už v prostorném lobby někdo posedává a hraje playstation, zda má barman naleštěné sklenice nebo se zrovna podává večeře. Tedy nikdo ji tu nenosí, restaurace je samoobslužná a vaří v ní výborně. Přitom snídani či večeři jen těžko prošvihnete, večeří se do 22 hodin a snídani si lze dopřát dokonce ještě před třetí hodinou odpolední! Proč? Jak už možná správně tušíte, někdy se tu dost paří, a to se pak nevstává. Ale nebojte se, proto, aby vládla pohodová atmosféra, je zapotřebí dodržovat také určitá pravidla. kostka_snowboard

V ubytovací části hotelu se mezi dvaadvacátou a sedmou hodinou dodržuje noční klid, celý hotel je striktně nekuřácký, osoby mladší osmnácti let zde smějí pobývat jen s dospělým doprovodem a nebude jim prodán tvrdý alkohol, v celém hotelu je přísný zákaz konzumování a přechovávání vlastních nápojů a potravin. Pokud se snad některým z těchto pravidel cítíte omezeni, zkusíme vás uchlácholit dalšími vymoženostmi, které si všechny kladou za cíl vaše maximální pohodlí: V suterénu hotelu si můžete vyprat, k dispozici jsou pračky i sušičky, ovšem zábavnější je určitě relax centrum s krásnou saunou, dále fitness centrum (nic moc), malá lezecká stěna (nic moc), ping-pong, stolní fotbal a flipery. Prostě zábava až do rána.

Stejně jako exteriéru, vládne i vnitřnímu vybavení hotelu sklo, ocel a beton. Místo schodišť tu najdete šikmé bezbariérové rampy (ale samozřejmě i výtah), pokoje jsou vybaveny moderním nábytkem, ovšem v naprosto minimalistickém duchu. Dvoulůžák vypadá asi takto: postele, pod každou z nich bedna coby úložný prostor, dále dvě primitivní police, na stěně televize s plochou obrazovkou, sprchový kout, toaleta. Nic víc. Strop i podlaha jsou z betonu, jen okolo postele je ten nejjednodušší koberec, jaký si dokážete představit. Kam se všemi věcmi? Do předsíně. Je na to totiž výborně vybavená! Jsou v ní stojany na lyže, věšáky na kolo a na oblečení, botník a horkovzdušné sušáky na boty. Celá místnost je navíc speciálně klimatizovaná tak, aby vám všechno co nejlépe uschlo. To je nepochybně velice praktické, vtipné (alespoň nám to tak přišlo) je zase to, že do předsíně, které se tu říká příznačně showroom, je z chodby hotelu vidět. Každý si může prohlédnout (ale nikdo to nedělá), na čem jezdíte a co všechno jste dnes propotili.

Ale sport především

Máte-li z výše popsaného pocit, že se do Cube hotelů jezdí jenom «zevlovat», jste na omylu. Do Cube hotelů se jezdí především za sportem a nabídka je tomu plně uzpůsobená. V případě zájmu se můžete účastnit nejrůznějších sportovních programů, kdo se nechce sportovně vyžívat hromadně, může v hotelu alespoň načerpat cenné informace o počasí, trasách lyžařských a bikových túr, provozu vysokohorských chat atd. Cube hotely úzce spolupracují s půjčovnami sportovního vybavení , lyžařskými školami a obecně s institucemi, které mohou vaši sportovně zaměřenou dovolenou hodně vylepšit. Informujte se na recepci, co všechno je zahrnuto v ceně vašeho pobytu, neprohloupíte.postel

Takže si to shrneme. V kostce se dá říct, že Cube hotely jsou výborný nápad, který zcela jistě neosloví úplně každého, ale spoustu převážně mladých lidí ano. Velice dobře by se takové zařízení, ostře vybočující z rádoby rustikálních a za každou cenu dřevem obkládaných alpských hotýlků, vyjímalo i v některém českém středisku. Své hosty by si český Cube určitě našel, stejně jako si je našel v Rakousku a ve Švýcarsku. Samozřejmě, že velice důležitá, ne-li nejdůležitější je v případě hotelu zaměřeného na mladou klientelu cena ubytování. Zde je třeba upozornit na to, že Cube hotely nejsou žádnou lacinou ubytovnou, jak by se snad někomu mohlo zdát. V Cube hotelu Bieberwier-Lermoos nyní zaplatíte za prodloužený víkend (tři noci) v trojlůžkovém pokoji 338 EUR. V této ceně je polopenze a 3denní skipas. A jedna důležitá informace na závěr: Cube hotely stojí v každém středisku vždy přímo u lanovky.

Info: www.cube-hotels.com


Video: Pohled amatérskou kamerou za zdi hotelu Cube v Nassfeldu


Článek má tyto nálepky ubytování rakousko
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 16-3-2011
Ondřej Katz
Ondřej Katz šéfredaktor
 • Šéf tištěného čísla, bez kterého by to ne(vy)šlo!
 • Když nepíše, lyžuje! Jenže on píše hodně...
 • ski-special09-titulka.jpg
 • zasnezovani_U_ kostela.jpg
 • neumanka.jpg
 • picture-1-3.png
 • ssm-cmp-logo.jpg
 • kpz-transbrdy-15.jpg
 • NAHORY SKI 03.jpg
 • cm07-tsafw-01-296.jpg
 • 5be4a5d70351a9ceb8348d0e96869e0d.JPG
 • untitled-1-2.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit