V posledním závodě SP skončil Bauer třináctý,

Lukáš Bauer v průběhu právě skončené sezony Světového poháru nasbíral celkem 292 bodů a usadil se na konečném 21. místě. V závěrečném stíhacím závodu na 15 km volně obsadil lyžař z Božího Daru třinácté místo. Sedmnáctý ve Falunu skončil Martin Jakš. Celkový vítěz SP Martin Johnsrud Sundby si na rozloučenou se sezonou nadělil vítězství.
Křišťálové glóby (Falun, 2014)

Lukáš Bauer v porovnání s loňskou zimou sice klesl v celkovém pořadí SP o devět míst, ale dočkal se zajímavých výkonů, třeba výhry v úvodním distančním závodu ročníku v Kuusamu. To pro Bauera znamenalo vítězství ve SP téměř po čtyřech letech a na olympijských hrách v Soči se pak dvakrát dostal mezi elitní desítku. řekl Lukáš Bauer.

Sedmnácté místo obsadil ve Falunu Martin Jakš, jemuž patří v konečném žebříčku třicáté místo a zůstává tak s Bauerem nejúspěšnějším českým běžkařem. „Musím říct, že dneska se mi jelo líp. Po včerejšku jsem měl trochu strach, protože to jsem jel výborně klasiku a po tom, co jsem přezul, nastal problém a nějak mi to nešlo. Nakonec to ale bylo docela dobré a beru to jako jeden z lepších závodů,“ vzkázal ze Švédska Jakš a doplnil: „Škoda té olympiády, kde to nebylo úplně ono. Podle toho se ale bohužel hodnotí celá sezóna. Kolem té třicítky v celkovém hodnocení je to ale docela dobré.“

Do první stovky se v celkovém pořadí SP z Čechů dostal už jen Aleš Razým. „Viděli jsme, že do desítky je schopný jezdit jen Lukáš, ale i Martin s Alešem měli pár výborných závodů. Jenom tihle tři byli schopní jezdit ve Světovém poháru slušně. Lukáš v úvodu sezóny jeden svěťák vyhrál, byl pátý na olympiádě, Martin odjel skvěle Tour de Ski a společně s Alešem byli čtvrtí v týmsprintu v Novém Městě, zároveň byli schopní zajíždět výsledky kolem patnáctého místa, což je velice slušné. Bohužel třetího, který by tohle dokázal, nemám. Jirka Magál dobře zvládl nějaké dva závody, pak už nebyl schopný to zopakovat. A to samozřejmě nestačí k tomu, abychom postavili dobrou štafetu,“ zhodnotil sezónu reprezentační kouč Miroslav Petrásek.

Výhru si v posledním závodu sezony, tedy i v pořadí finálové minitour, připsal Martin Johnsrud Sundby z Norska před Kanaďanem Harveym a třetím Rusem Legkovem. Legendární Petter Northug obsadil v celkovém pořadí SP sedmou pozici.