Bauer nakonec bude obhajovat triumf na Tour de Ski

Český lyžař Lukáš Bauer navzdory původním plánům bude obhajovat svůj loňský triumf na prestižním seriálu Tour de Ski. Bauer to oznámil na tiskové konferenci v Praze, na níž zároveň představil svůj upravený program pro příští sezonu. Hlavním cílem pro něj zůstává medailový úspěch na mistrovství světa v Liberci.
lukas-bauer-12.jpg

Přípravě na vrcholy příštích let původně podřídil celý program, místo Tour de Ski si raději naplánoval testování olympijských tratí ve Vancouveru. "Tour jsme po loňském roce plném zmatků chtěli vynechat a raději testovat, pak ale ve Vancouveru vypadl jeden distanční závod. Tím to pro mne ztrácí na významu, a tak Tour nakonec pojedu, bude to takový druhý vrchol," popsal Bauer.


Jeho úvahy ovlivnila i úprava pravidel mezinárodní federace FIS, která by měla umožnit jednoznačný výklad výsledků stíhacích závodů. Právě nejednoznačný výklad pravidel mu vloni vzal dvě vítězství, z nichž se místo něj radovali běžci s nejlepšími časy na trati. Protest českého svazu federace FIS zamítla, ale funkcionáři se obrátili na soud.


Loňské zmatky by se neměly opakovat. "Dočetl jsem se, že FIS konečně nastavila pravidla jen pro jeden výklad, tedy že první je skutečně ten, který dojede první do cíle. Tak snad to bude fungovat," usmál se Bauer.


Obhajoba triumfu v Tour de Ski však pro vítěze Světového poháru není hlavním cílem. "Jednoznačnou prioritou je mistrovství světa. Rád bych na něm získal aspoň jednu medaili v individuálním závodě, navíc se chceme pokusit o podobný úspěch i se štafetou," řekl Bauer.

Bauer_horske_kolo


Náročný program chce zvládnout i s přispěním zjednodušení servisu, takže se vrátil k hůlkám značky Swix. "Přibylo kontaktních závodů, Tour je obrovsky náročná na servisní zázemí," vysvětlil jeden z důvodů trenér Miroslav Petrásek. Swix by měl mít podél trati nejvíce servismanů, kteří by mohli včasným podáním nové hůlky Bauerovi zachránit závod.


Aby měl prostředky na kvalitní přípravu, vrhl se víc i do reklamních povinností. "S ohledem na menší finanční možnosti jsme museli v minulosti dost redukovat přípravu, to by nemělo nastat. Zatím ten příval sponzorských povinností ale zvládám v pohodě," řekl Bauer.


S lyžařským svazem se stále dohaduje, kolik reklamních ploch na kombinéze bude mít k dispozici. "Reprezentační smlouva je podepsaná. Kromě hlavy, kterou obsazuje svaz, jsme se dohodli na rovnoměrném rozdělení. Zbytek sporu jsme předali právníkům," informoval Bauerův manažer Martin Müller.


Při letní přípravě a reklamních akcích Bauer zatím nezvládl dokončit dálkové studium Vysoké školy báňské. "Do konce srpna jsem nestihl uzavřít ještě dva předměty, takže si na bakalářský titul musím počkat do příštího roku," prozradil.


Teď jej čekají úplně jiné povinnosti. "Čtrnáctého září odjíždíme s reprezentací na Dachstein na první desetidenní trénink. Už se nemůžu sněhu dočkat," dodal.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 7-9-2008
  • pisek-kbs-galerie17-1.jpg
  • Screen Shot 2011-12-09 at 15.16.22.jpg
  • SkiTesting_Lipno-6306.jpg
  • Screen shot 2010-12-06 at 13.14.43.jpg
  • Sy_10-1.jpg
  • petra-1.jpg
  • Screen shot 2011-02-10 at 17.54.54.jpg
  • slopestyle
  • Dopoledne patřil cross dětem
  • IMG_4300.JPG
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit