Nevěřte spolujezdci, spolehněte se na internet

Zřejmě nejnepříjemnější částí zimní dovolené je cesta do vybraného lyžařského střediska a návrat zpět domů. Pokud lyžujeme na našich horách, dá se to ještě jakž takž přežít, ale jestliže míříme do Alp, začíná být doba strávená v dopravním prostředku neúměrně vysoká.
michelin.jpg

V dnešní době již sice není problém cestovat do vzdálenějších koutů letadlem nabo vlakem, a tím si cestu výrazně zpříjemnit, ale většina z nás stejně domov neopustí bez svého plechového miláčka a k cestovnímu času je tedy nutné přičíst ještě dobu strávenou hledáním správné trasy. K tomu, aby zbytečně ujetých kilometrů bylo co nejméně, již od pradávna slouží mapy, ale spolujezdci často nedosahují kvalit potřebných ke šťastnému dojetí do cíle.

 

Právě proto se vyplatí cestu řádně naplánovat a už doma si vypsat všechny důležité odbočky. Avšak místo strávení večera nad mapou doporučujeme návštěvu příslušných internetových adres, na kterých vám šikovné aplikace vytvoří podrobný itinerář za několik vteřin. Míst, kam na internetu za touto službou zamířit, jsou desítky, ale zřejmě nejlepší adresa zní: http://www.viamichelin.com. Známý výrobce pneumatik připravil na svých stránkách opravdu šikovný cestovní nástroj, který dokáže skoro dokonale zastoupit i sebelepší GPS navigaci. Adresu s tlustým panáčkem ve znaku využijete především při cestě do zahraničí a vězte, že viamichelin neslouží pouze k vyhledání nejlepší cesty. Po zadání počátečního a cílového místa se totiž dozvíte i dobu, po kterou budete vysedávat ve voze, částku, kterou zaplatíte za benzín, nebo obnos potřebný pro průjezd zpoplatněnými úseky dálnic (včetně tunelů). Podrobná mapa s detailními pohledy na problémová místa je samozřejmostí.

 

Pokud se však neradi proklikáváte weby psanými v cizích jazycích, existuje i několik stránek, kde podobný servis nabízejí v češtině. Pravda, cenu za dálniční poplatky se na nich nedozvíte, ale při cestách po našich horách poslouží dostatečně. V tomto směru asi nejlepší službu poskytuje mladoboleslavská Škoda, která na adrese http://www.skoda-auto.com/cze/services/routeplanner/ nabízí všem řidičům velmi přehlednou a jednoduchou aplikaci, která nenáročné uživatele stoprocentně uspokojí. Doslova cestovatelský portál pak najdete na http://mapy.tiscali.cz, kde nemyslí jen na naše vozy, ale třeba i na to, jak dále pokračovat po svých. Turistické mapy nebo plány měst jsou tu dostupné po jednom kliknutí. Klasické mapy s možností vyhledávání poskytují také všechny větší portály, namátkou zmiňme třeba http://mapy.idnes.cz nebo http://mapy.atlas.cz. Závěrem již jen tip pro ty, kteří by také rádi proměnili svůj počítač v cestovního pomocníka, ale nemají přístup na internet. Zkuste se v obchodech poptat po produktu InfoMapa od společnosti PJsoft. Jen počítejte s tím, že budete muset sáhnout hlouběji do peněženky.

 

WWW stránky:

http://www.viamichelin.com
http://www.skoda-auto.com/cze/services/routeplanner/
http://mapy.tiscali.cz
http://mapy.idnes.cz
http://mapy.atlas.cz

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 1-2-2008
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
  • pisek-kbs-galerie17-1.jpg
  • Screen Shot 2011-12-09 at 15.16.22.jpg
  • SkiTesting_Lipno-6306.jpg
  • Screen shot 2010-12-06 at 13.14.43.jpg
  • Sy_10-1.jpg
  • petra-1.jpg
  • Screen shot 2011-02-10 at 17.54.54.jpg
  • slopestyle
  • Dopoledne patřil cross dětem
  • IMG_4300.JPG
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit