Prezident FIS Kasper pochválil přípravy Liberce na MS

Prezident mezinárodní lyžařské federace FIS Gian Franco Kasper vyjádřil spokojenost se stavem příprav na mistrovství světa v klasickém lyžování, které se uskuteční od 19. února do 1. března 2009 v Liberci. Kasper pochválil české pořadatele po pondělní prověrce zázemí i sportovišť, k nimž měl jen několik menších připomínek. Kasper prohlásil, že pro FIS nejsou podstatné personální změny v organizačním výboru, ale příprava a celé zabezpečení šampionátu. "Inspekce byla velmi detailní, získali jsme dokonalý přehled o sportovištích, ubytování, lékařském zabezpečení, dopravě sportovců i všech dalších podrobnostech.
vesec-sdruz-04-1.jpg

Důležitou zprávou pro FIS je, že se premiér Topolánek zaručil stoprocentním finančním pokrytím celé akce," řekl dnes Kasper na zasedání lyžařských novinářů Forum Nordicum v Liberci.


Prezidentka organizačního výboru Kateřina Neumannová však jeho poslední vyjádření korigovala, podle ní došlo ve věci premiérových záruk nejspíš k chybné interpretaci. "S premiérem Topolánkem jsem se spojila telefonicky. Žádnou vládní garanci na finanční pokrytí FIS nedal, protože k něčemu podobnému ani nemá mandát," uvedla Neumannová, která dodala, že Liberec dostal vládní záruky během kandidatury Liberce na pořádání světového šampionátu. "Tyto garance se týkaly bezpečnosti účastníků a také podílení se na výstavbě sportovních areálů. Některé tyto garance ještě běží," dodala.


Kasper uvedl, že federace měla pouze několik drobných připomínek, které se týkaly jednotlivých sportovišť ve Vesci a na Ještědu. "Musím přiznat, že není snadné pořádat v této lokalitě mistrovství světa," uvedl Kasper čtyři měsíce před zahájením šampionátu.
Neumannovou potěšilo, že finální prověrka dopadla dobře. "Kontrola byla velmi podrobná, museli jsme odpovídat na spoustu dotazů. A byla už poslední z takto rozsáhlých kontrol. Máme už připraveno vše, co souvisí s mistrovstvím světa. Jak začne mrznout, tak můžeme připravovat sníh. Už zbývá jen dolaďování některých drobností," řekla Neumannová.


Obavy o sníh, které je trápily při letošních závodech Světového poháru, liberečtí pořadatelé nemají. "Potřebujeme jen, aby deset dnů před šampionátem mrzlo. Sněhová děla máme připravena a za tuto dobu by měla vyrobit dostatečné množství technického sněhu," tvrdí generální sekretář mistrovství světa Jaroslav Honců.


Současným největším problémem severočeských organizátorů je špatná komunikace s agenturou APF, která vlastní mediální práva na pořádání šampionátu. "Nemáme vyřešenou dopravu organizačního výboru, neboť máme svázané ruce při jednání. Agentura APF nám nedovolí jednat o pronájmu automobilů, zabezpečení kateringu, nemáme zatím připraveny žádné suvenýry a také žádné podklady. Prezident Kasper slíbil, že se situace s APF musí vyřešit do konce tohoto týdne. V opačném případě bychom mohli začít jednat sami," řekl Honců.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 16-10-2008
  • SkiTour 2016 (7)
  • Sjezdovka_rakousko.jpg
  • unor_298_361.png
  • Délka holí na běžky, to je oč tu běží
  • 96-99-zillertal-skirijen06-3.jpg
  • Les Arcs a pohled k potěšení.
  • V 9:30 už můžete být ve vířivce!
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit