Bauer je opět neporazitelný, suverénně vyhrál Tour de Ski

Běžec na lyžích Lukáš Bauer vyhrál po suverénním představení závěrečnou etapu Tour de Ski a tím i celou sérii závodů. Jeho desáté vítězství v závodě Světového poháru je zároveň 100. prvenství pro české lyžování respektive snowboarding.

V obávaném závěru Tour de Ski, který vede v obráceném směru sjezdovky Alpe Cermisvv v italském Val di Fiemme Bauer deklasoval zbytek světa rozdílem třídy a suverénně porazil i dosud vedoucího Nora Pettera Northuga. Zatímco zničený lídr Světového poháru přibíhal na druhém místě s více než minutovou ztrátou, rozesmátý Bauer na něj čekal s lyžemi v ruce a českou vlajkou, s níž absolvoval poslední metry závodu. Třetí místo obsadil loňský vítěz Tour Švýcar Dario Cologna.