Odstoupení Kuchtové prý přípravu MS neovlivní

Liberecký hejtman Petr Skokan i primátor Jiří Kittner jsou přesvědčeni, že dnešní rezignace ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Dany Kuchtové přípravu mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009 výrazně neovlivní. I když primátor přiznal, že se obává personálních změn na ministerstvu. "Dnes jsou tam lidé, kteří vědí o co jde. Představa, že přijde někdo nový a my budeme začínat od začátku, mě trochu děsí," řekl ČTK Kittner.

Kuchtová dnes oznámila, že odstupuje z funkce proto, že kvůli politickému napětí kolem čerpání evropských fondů už nemá prostor situaci ve svém resortu řešit. Postup Kuchtové v této věci kritizoval i premiér Mirek Topolánek.

 

Právě na popud Kuchtové se v červenci změnilo vedení organizačního výboru lyžařského šampionátu. Jeho prezidentka Kateřina Neumannová dnes krajské zastupitelstvo v Liberci ujistila, že mistrovství světa bude, a že má v tuto chvíli zajištěné všechny prostředky, aby se mohlo uskutečnit. Odchodu Kuchtové lituje především z lidského hlediska, protože byla jedním z mála lidí, kteří ji v poslední době podrželi. Její rezignace ale na práci výboru vliv mít nebude, ujistila Neumannová.

 

"Máme obsazené všechny pozice v organizačním výboru, ale kdo by se chtěl vrátit, má dveře otevřené," uvedla Neumannová. S jejím předchůdcem Romanem Kumpoštem totiž opustila výkonný výbor většina klíčových manažerů.

Neumannová je přesvědčena, že tok peněz je nastartován, aby příprava mistrovství mohla pokračovat. Organizační výbor má podle ní podporu premiéra Topolánka a také celého ministerstva školství. Přípravy sice nabraly zpoždění, ale sportoviště ve Vesci, kde se odehrají běžecké disciplíny, se podle Neumannové již kolaudují. "Malý skluz je v areálu na Ještědu, na konání závodů Světového poháru v příštím roce to nebude mít vliv," dodala Neumannová.

 

Mistrovství světa v klasickém lyžování se v Liberci uskuteční od 18. února do 1. března 2009. Stát předloni poskytl na šampionát 569 milionů korun a přidá dalších 700 milionů. Zhruba 400 milionů uvolní město Liberec a 150 milionů Liberecký kraj. Ministerstvo školství podmínilo uvolnění dalších prostředků změnami v organizačním výboru, kvůli údajným chybám výboru vedeného Kumpoštem. Audit však nic takového neodhalil a Kumpošt podal na rezort Kuchtové žalobu.

 

Přípravu mistrovství provázejí komplikace. Poslední z nich oznámila liberecká radnice před týdnem, když informovala, že na Ještědu nebude včas postavena lanovka, která měla vozit skokany na můstek. Liberecká radnice sice vyhlásila veřejnou soutěž, do které se přihlásilo šest firem, žádná z nich však nakonec nebyla vybrána. Ve středu by měla o situaci znovu jednat liberecká městská rada na svém mimořádném zasedání.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
ČTK / 25-9-2007
  • SkiTour 2016 (7)
  • Sjezdovka_rakousko.jpg
  • unor_298_361.png
  • Délka holí na běžky, to je oč tu běží
  • 96-99-zillertal-skirijen06-3.jpg
  • Les Arcs a pohled k potěšení.
  • V 9:30 už můžete být ve vířivce!
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit