Organizátoři MS v Biatlonu chtějí mít vyprodáno!

V dějišti biatlonového Mistrovství světa, Novém Městě na Moravě, se finišuje se stavebními pracemi, aby se vše stihlo do prvních mrazů, zároveň ale probíhá už druhá vlna prodeje vstupenek a organizátoři hlásí: "Máme prodáno 70 tisíc lístků a chceme pokořit hranici dvou set tisíc!"
Vizualizace stadionu v Novém městě na Moravě.

Právě to, aby se vše, co může zmrznout, stihlo dostavět do prvních mrazů, je teď prvořadým cílem organizátorů 46. Mistrovství světa v biatlonu. Na poslední chvíli se totiž musí upravovat třeba střelnice, jejíž val ustupuje televizním kamerám a fotografům, nová je také závodní kancelář sloužící potřebám organizátorů nebo tunely vedoucí ke střelnici. "Troufám si říci, že všechny připomínky IBU (Mezinárodní biatlonová unie) se nám podaří splnit, ale momentálně s tím máme plné ruce práce," vysvětluje sportovní ředitel novoměstského šampionátu Vlastimil Jakeš. Mimochodem to jak moc se nejen diváci, ale i všichni ostatní na šampionát připravují je patrné i například z toho, že česká reprezentace bude v Nověm městě na Moravě jezdit v jiných dresech, než ve zbytku sezony. Ty mistrovské barevně ladí s grafikou šampionátu.

Organizátoři ale zároveň dodávají, že vše jde podle plánu, navíc všechny organizace, které se na přípravách podílejí, jako Kraj Vysočina nebo ministerstvo školství, splnily vše, k čemu se zavázaly. A nejen ony, na straně pořadatelů stojí i síly napozemské: "Trochu nám pomohlo i malé tornádo, díky kterému máme tratě široké tak, jak jsme potřebovali," dodává se smíchem Jakeš.

Přesto že šampionát startuje za zhruba čtyři měsíce, jestliže na něm plánujete účast v roli diváků, měli byste si pospíšit. "Absolutně bez jakékoliv reklamní kampaně máme prodáno přes 70 000 vstupenek a na pár závodů jsou některé tribuny už téměř plné," přidává překvapivou informaci prezident organizačního výboru Jiří Hamza. "Abychom předešli situaci, která panovala například v Liberci – že diváci na závody chodili, ale hotely zely prázdnotou, snažíme se v první řadě prodávat balíčky ubytování+vstup. I o ně je ale v zahraničí velký zájem. Na každý den máme prodáno zhruba 1 500 lístků do skandinávských zemí a zhruba pět set do Ruska," upřesňuje Hamza. Zbytek do zatím vybrané kapacity tvoří tradičně biatlonově naladění Němci a Rakušané, podle pořadatelů by ideálním poměrem návštěvnosti bylo 50 na 50 v poměru tuzemských a zahraničních návštěvníků. Pro Českou republiku začal volný prodej 1. října, přičemž rezervovat můžete jak na oficiálních stránkách mistrovství http://biathlonnmnm.cz či na oficiálním facebook kanálu k MS, tak na http://eventim.cz.

O MS v biatlonu jsme také psali: 

Článek má tyto nálepky biatlon
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 22-10-2012
Jan Klouček
Jan Klouček zástupce šéfredaktora
  • Screen Shot 2013-09-09 at 15.11.49.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
  • Vega Tour
  • Krušnám horám to po letech strádání zase začíná slušet
  • Natáčení TELEfilmu v továrně LUSTI.
  • SKI exclusive: obálka v roce 2014
  • Lemmy na lyžích
  • Lyžařský airbag, hudba budoucnosti
  • bauer-01-1.png
  • tour.jpg
  • Šárka Záhrobská při SP v Levi (2012).
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit