Nejlepší italská střediska, kam se vydat v letošní zimě

Všichni se shodneme na to, že nejlepší lyžování v Evropě je v Alpách a je jedno, na jakém jsou území. Někdo miluje luxusní sjezdovky ve Francii, další dávají přednost blízkosti Rakouska a ti co si chtějí užít lyžovaní a slunce jezdí do Itálie. Zažijte letošní zimu v italských Alpách a těch nejlepších střediscích. Tady některé z nich máte.
Livigno

Možná si klepete na čelo, proč začít řešit zimní dovolenou, když za sebou ještě nemáte ani tu letní, ale pokud chcete spát v krásném horském hotelu přímo i sjezdovky a využít předsezónní slevy na skipasy a ubytování, nastala právě teď ta správná chvíle.  

Porozhlédněte se po dovolené už teď

Cestovní kancelář SMART travel již teď začíná pomalu vypisovat termíny a vyhlašovat slevy na zimní dovolené, které vám mohou ušetřit tisíce korun, a to se nevyplatí propásnout.   Velmi často cestovní kanceláře také nabízejí slevy na děti nebo dokonce jedno dítě zcela zdarma. Letošní zima bude ve jménu lyžování. Itálie na vás čeká.  

Slunce, pizza a malebné vesničky

Italské Alpy jsou vyhlášené nejen po Evropě, ale po celém světě a lákají tak milovníky zimních sportů ze všech koutů. Italská střediska, která jsou díky Alpám vysoce položená a nabízejí dokonalý servis.

Sjezdovky vždy upravené do “manšestru”, dostatek vleků, většinou sedačkových lanovek, což zabraňuje frontám, na které jsme zvyklí z českých hor, dny zalité sluncem a zapomenout nemůžeme na vyhlášenou italskou kuchyni.  

Božské Dolomiti

Nejznámější a zároveň nejrozsáhlejší lyžařskou oblastí v celé Evropě je lyžařská oblast Dolomiti Superski. Na jeden skipas můžete využít více než 1 100 kilometrů sjezdovek ve 12 střediscích. Mezi nejvyhledávanější pak patří střediska Val di Fiemme a čtyři skiareály napojené na Sella Rondu:

  • Val di Fassa
  • Arabba
  • Alta Badia
  • Val Gardena

Českým lyžařům je také jistě známé další středisko nacházející se v oblasti Dolimity, a to Skirama Dolomiti Adamello Brenta. V celé této oblasti najdete skiareály vhodné pro rodiny s dětmi nebo pro adrenalinové nadšence.  

Livigno si užijete v dubnu i listopadu

Areál Livigno je po neprávu opomíjené, ale o to víc vás překvapí. Nachází se v oblasti Alta Valtellina a nejvíce si ho užijí rodiny s dětmi a milovníci jarního slunce. V Livignu je možné lyžovat ve vedlejší sezóně, protože se tu sníh drží od dubna do začátku listopady, a vedlejší sezóna znamená mírné ceny.  

Je celá vaše rodina tvořená nadšenci lyžování nebo snowboardu, a to od malých až po velké? Pak si Livigno zamilujete. Ultraširoké lyžařské sjezdovky, kterým se lidově přezdívá “dálnice” jsou pro rodiny s dětmi, začátečníky a rekreační lyžaře jako stvořené. Dlouhý carvingový oblouk tu natrénuje každý.

Val di Fiemme

Lyžařský pokrok = Kronplatz

Kronplatz nacházející se v jižním Tyrolsku je po právu nazýván synonymem lyžařského pokroku. Kabinek je zde více než sedaček a vleků dohromady, sjezdovky jsou na všechny světové strany a vy tak můžete během dne přejíždět z jedné na druhou za sluncem.  

Podle místních bývá nejlepší sníh tradičně na severně orientovaném svahu Sylvester, kde se sjezdovat zařazuje do náročnosti černé. Vyzkoušet si můžete také 5 kilometrů dlouhá sjezd do městečka Riscone, která vám dá zabrat, ale ve kabince opět načerpáte síly.

 

Článek má tyto nálepky cestování itálie pr
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Komerční prezentace / 10-8-2016
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit