SKI magazín TOUR pokřtila osvětlený stadion v Břízkách

Skvostně obsazená dvojice závodů v běhu na lyžích, která svou účastí překonala i Zlatou lyži v Novém Městě na Moravě, se o víkendu postarala o neoficiální křest nového osvětlení běžeckého stadionu v jabloneckých Břízkách.
Noční sprinty a Tygří skiatlon v rámci 5. ročníku SKI magazín TOUR 4 of 29

Početné pole více než sto padesáti závodníků, úžasná atmosféra nočních sprintů na trati osvětlené stovkami svíček a loučí i atraktivní skiatlon. Takové menu nabídlo spojení dvou největších tuzemských závodů v běhu na lyžích v disciplíně zvané skiatlon, které pořádal nejstarší tuzemský lyžařský časopis SKI magazín za podpory firem Atomic a Salomon společně s oddílem běžeckého lyžování VŠTJ Ekonom Praha – Žižkovský tygři.

Stadion v jabloneckých Břízkách nebyl pro víkendové závody vybrán náhodou. Areál nad Jabloncem nad Nisou prošel přes letošní léto další etapou svého rozvoje, v jehož rámci došlo k osvětlení téměř čtyři kilometry dlouhého běžeckého okruhu. Každý den až do 22:00 si tu díky němu mohou příznivci běhu na lyžích užít perfektně připravenou trať pro klasiku i bruslení, a to v úplně jiné atmosféře, než jakou lze na lyžích zažít přes den. 

“Právě moderní osvětlení bylo hlavním důvodem, proč jsme se pro letošní rok rozhodli k přesunu našich závodů z Bedřichova právě do Břízek,” vysvětluje změnu tradičního místa konání SKI magazín Sprintů zástupce šéfredaktora a spolupořadatel skiatlonu Jan Klouček. “Navíc již podruhé jsme úvodní závody našeho seriálu netradičních závodů v běhu na lyžích uspořádali s vysokoškolským oddílem běžeckého lyžování Žižkovský tygři, což se podepsalo jak na vyšším počtu startujících, tak na celkové kvalitě závodů. Během víkendu se v Břízkách představilo dokonce více závodníků než na Zlaté lyži v Novém Městě na Moravě, která byla součástí Slavic Cupu, čehož si opravdu velmi vážíme,” doplňuje Klouček. 

Pšenička a Bořutová nakročili k celkovému triumfu

Závodní program odstartoval v sobotu po poledni úvodními závody dětí a juniorů. Hlavní sobotní program zahájila v 17:00 kvalifikace Nočních Sprintů, z níž do hlavního závodu postoupilo 40 nejlepších mužů a žen. Následovaly atraktivní čtvrtfinálové, semifinálové i finálové rozjížďky, v nichž vždy šest lyžařů bojovalo o trojici postupových míst. A zatímco ženskou kategorii ovládla zcela suverénně bývalá reprezentantka, dnes členka Salomon SkiGo Teamu Zuzana Kocumová, napínavé souboje v mužském finále vyvrcholily až pádem dvou velkých favoritů Martina Mikuše a Tomáše Kuthana. Už bez jejich konkurence si vítězství s rezervou pohlídal Jakub Pšenička před Petrem Plecháčem a Arnoštem Hlaváčkem ze Salomon SkiGo Teamu. 

Svoji dominanci v celém závodním víkendu potvrdil závodník ČSK SKI Jilemnice i v nedělním skiatlonu, který ovládl stylem start-cíl, a rázně tak nakročil k celkovému triumfu v seriálu SKI magazínu vrcholícím atraktivním běžeckým crossem 7. března v Bedřichově. Více o SKI magazín TOUR najdete na oficiálních stránkách seriálu: http://tour.skimagazin.cz

 

Výsledky:

SKI magazín Nočních Sprintů 2015

  • Muži (1,2 km): 1. Pšenička Jakub, 2. Petr Plecháč, 3. Arnošt Hlaváček
  • Ženy (1,2 km): 1. Zuzana Kocumová, 2. Kamila Knopová, 3. Anna Čechová

Tygřího Skiatlonu 2015

  • Muži (2 x 7,5 km): 1. Pšenička Jakub 00:46:31, 2. Marek Ondřej 00:47:08, 3. Mikuš Martin 00:47:57
  • Ženy (2 x 5 km): 1. Bořutová Kamila 00:35:32, 2. Böhmová Eva 00:36:55, 3. Knopová Kamila 00:38:09 

Průběžné pořadí SKI magazín TOUR (po 2 ze 3 závodů)

  • Muži: 1. Pšenička Jakub (ČKS SKI Jilemnice), 2. Martin Mikuš (Atomic SkiGo Team), 3. Ondřej Matoušek (SKP Ústí nad Labem)
  • Ženy: 1. Bořutová Kamila (Salomon SkiGo Team), 2. Knopová Kamila (SKI Klub Jablonec nad Nisou), 3. Böhmová Eva (VSK Elektro ČVUT Praha)

 

Článek má tyto nálepky běžky sport závody SKImagazin TOUR
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 18-2-2015
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit