Historie

14-10-2014 Václav Dekanovský

Atomic & Salomon: Lyže a cigára

Většina velkých výrobců běžek vznikla jen jako rozšíření již úspěšných sjezdařských firem a nejinak je tomu u nejmladších z velké běžkařské pětky dua Atomic-Salomon.
19-2-2014 Václav Dekanovský

Ole Einar Bjørndalen
: Daleko před ostatními

Každý sport má své legendy. V případě biatlonu je volba nejlepšího lyžaře-střelce jednoznačná. Známe ho, jak vítězně přetíná cílovou čáru a tvář pokrytou vousem ze zmrzlých slin mu půlí úsměv. Přesně takhle si dojel na olympiádě v Salt Lake City pro zlato. Čtyřikrát. Ole Einar Bjørndalen vyhrál v olympijském roce 2002 všechny biatlonové závody pod pěti kruhy a připsal si tak jeden z mnoha sportovních rekordů. A ve vítězstvích pokračuje i ve čtyřiceti letech na OH v Soči.
15-12-2013 Jan Klouček

Historie funkčního oblečení aneb jak to tehdy Craft vymyslel

Značka Craft, to je synonymum pro funkční, ergonomické oblečení vyvíjené ve spolupráci s nejlepšími sportovci. Věděli jste ale, že právě švédská firma přišla před 40ti lety jako první s konceptem oblékání do tří funkčních vrstev?
22-10-2013 MUDr. Radomir Čumlivski

Pocta Janu Weisshäutelovi (1943–2012)

PaedDr. Jan Weisshäutel se narodil 12.11.1943 v Jablonci nad Nisou v rodině «zasvěcené» běhu na lyžích. Oba jeho rodiče reprezentovali v tomto krásném sportu předválečné Československo, maminka Marie jako závodnice, tatínek Václav jako trenér naší tehdejší ženské reprezentace. Janova sestra Lenka byla reprezentantkou ČSSR v běhu na lyžích.
29-8-2013 Václav Dekanovský

Rossignol: Od nápadů k medailím. Za dva roky!

Jean-Paul Pierrat se obJevil na dohled zvonice ve švédské Moře a věděl, že si jede pro vítězství. Loni ho na tomto místě, jen dva kilometry od cíle slavného Vasova běhu, opustily síly a on se propadl z čelní skupiny. Poslední rok ale strávil s inženýry a vývojáři z Rossignolu a 5. března 1978 mu lyže jely perfektně.
19-8-2013 Václav Dekanovský

Martin Madshus a jeho American dream

Čtrnáctý únor, svátek svatého Valentýna, patří dnes už tradičně zamilovaným. Ale nejen jim. Od roku 1994 tak trochu i norské značce Madshus, která se toho dne zapsala nesmazatelně do dějin běžeckého lyžování.
8-3-2012 Václav Dekanovský

Nejstarší rekord na norské padesátce drží Čech

Těžko lze pochybovat, že Norsko je kolébkou běžeckého lyžování, málokdo ale tuší, že na hustě posetém nebi norských úspěchů jasně září i česká hvězda. Náš borec Emmerich Rath drží jeden z nejdéle trvajících rekordů v bílé stopě.
8-2-2012 Václav Dekanovský

Rossignol a jeho medailové skoky

Stalo se to v roce 1987, kdy trenér francouzského skokanského týmu navštívil závodní oddělení Rossignolu a postěžoval si, že největší výrobce lyží na světě by měl dělat i skokanské lyže. Byla to velká výzva, ale Rossignol dokázal, že zvládne připravit špičkové lyže pro jakýkoli sport. Sven Hannawald pak na Rossignolkách v jedné sezóne vyhrál na všech závodech turné 4 můstků, a to dosud nikdo nezopakoval.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit