Řezáč třetí na Marcialonze, porazil Northuga

FOTOGALERIE Jeden z nejznámějších lyžařský maratonů Marcialonga v italských Dolomitech zažil unikátní souboj mezi laufaři specialisty a patrně nejlepším běžcem posledních let pohybujícím se v kolotoči Světových pohárů Peterem Northugem. Zvědovost diváků a patrně i samotných běžců jak měření sil těchto dvou světů dopadne byla ukončena až v závěrečném kopci, kdy všem ujela silná čtyřka - bratři Aucklandové z Norska, Švéd Jerry Ahrlin a Stanislav Řezáč. Northug na jejich nástup zareagovat nestačil a skončil desátý.
Start

Z vítězství se nakonec radoval Jörgen Auckland, který v závěrečném kopci trochu poodjel zbylé trojici a svůj náskok již udržel. Druhý skončil jeho bratr Andersen, třetí Čech Stanislav Řezáč. Zajímavostí je, že vítěz Jörgen Auckland ztrácel po prvních 18 km na první závodníky přes minutu a půl, ale záhy ztrátu dotáhl a pak se prakticky po celý zbytek závodu pohyboval na čele pelotonu.

Na nejlepší tentokrát nestačil Martin Koukal (23.) a ani Petr Novák (21.). Oba odpadli z nejsilnější skupiny už po osmnácti kilometrech. Mezi ženami vyhrála Susanne Nyströmová, před další Švédkou Jenny Hanssonovou, třetí byla domácí Stefanie Santnerová. Devátá dojela do cíle Češka Kamila Bořutová a  třinácté její mnohem slavnější "kolegyně" Kateřina Neumannová. Olympijská vítězka a bývalá mistryně světa ztratila na vítězku přes 35 minut.

39. Marcialonga 2012, Cavalese, Itálie

Muži: 1. J. Aukland 2:55:37,3, 2. A. Aukland (oba Nor.) -1,7, 3. Řezáč -6,9, ...21. Novák -6:49,0, 23. Koukal (všichni ČR) -6:56,0.
Průběžné pořadí FIS Marathon Cupu (po 3 závodech): 1. J. Aukland a Řezáč oba 160 b., 3. Johnsson (Švéd.) a A. Aukland oba 125, ...9. Novák 75, 10. Koukal 67.

Ženy: 1. Nyströmová 3:23:20,3, 2. J. Hanssonová (obě Švéd.) -56,2, 3. Santnerová (It.) -7:14,9, ...9. Bořutová -28:04,3, 13. Neumannová (obě ČR) -35:17,0.
Průběžné pořadí FIS Marathon Cupu (po 3 závodech): 1. Hanssonová 172, 2. Nyströmová 165, 3. Santerová 146, ...11. Moravcová (ČR) 56.