CS Link SKI magazín Open opět v lednu

V neděli 9. ledna 2011 se ve Špindlerově Mlýně – Sv. Petru znovu utkáme o nejrychlejšího amatérského lyžaře českých svahů. Za podpory SKI magazínu, firmy CS Link a Ski klubu Špindl zde totiž odstartuje druhý ročník CS Link SKI magazín Open – super G pro veřejnost. Namažte ty nejdelší lyže, které doma máte, půjčte si kombinézu, zkontrolujte helmu a první víkend v lednu 2011 vyražte do Špindlu! Proč takové přípravy? Pojede se přece super G, jediný závod tohoto druhu v České republice.
Screen shot 2010-11-04 at 18.14.22.jpg

„Nikde jinde vám nezavřou celou červenou sjezdovku, nikde vám nepostaví opravdové super G a nikde to nemůžete rozjet tak, jako při našem závodě ve Špindlu,“ říká šéfredaktor SKI magazínu Ondřej Katz a dodává: „Chceme dát amatérům možnost okusit ten pocit, jaký zažívají profesionálové. Sjezdovku budou mít jen pro sebe, můžou si zkusit, co vnich je. Limitem jim budou jen vlastní schopnosti a odvaha jet červenou na plný plyn.“ Červená sjezdovka ve Svatém Petru opravdu není žádným pláckem pro začátečníky, má několik prudkých pasáží a svojí členitostí patří k vůbec nejlepším sjezdovým tratím v České republice. Však je také jednou z mála českých sjezdovek homologovaných pro super G. 

Loňský ročník CS Link SKI magazín Open byl více než důstojnou premiérou. Povedlo se počasí, závodit přišlo na čtyři stovky lidí a podmínky měli přímo vynikající. Ski klubu Špindl se v úzké spolupráci se Skiareálem Špindlerův Mlýn podařilo připravit trať srovnatelnou s těmi pro oficiální lyžařské akce. „Shodou okolností se o dva dny dříve na stejné sjezdovce uskutečnil fisový závod v super G, sjezdovka vydržela díky nízkým teplotám v perfektním stavu a při sobotním závodě pro veřejnost tak panovaly naprosto ideální podmínky,“ vzpomíná na vydařenou lednovou sobotu ing. Aleš Krýzl, zástupce Ski klubu Špindl.  Profesionální práce jeho týmu byla základem vydařeného závodu. Do krásně rovné, lehce přimrzlé pisty svoje závodní lyže zařezával i bývalý reprezentant v alpských disciplínách Boris Zakouřil a v cíli se nechal slyšet: „Bylo to postavené stejně, jako se staví super G na mistrovství republiky. Já už moc často nelyžuju, takže mi dole trochu docházely síly. Pro ostatní lidi to muselo být dost náročné.“ I přes ubývající síly ale Boris Zakouřil zvládl první ročník super G pro veřejnost ze všech nejrychleji, což mu určitě udělalo radost. Vždyť na startu byl i další z bývalých reprezentantů Jan Holický a celá řada aktivních lyžařů závodících v prestižní sérii Pro Senior Tour. 

Testování a zábava pro všechny

Také letos můžeme v rámci CS Link SKI magazín Open očekávat hodnotné sportovní výkony a jistě ve Špindlu uvidíme řadu vynikajících lyžařů, co berou jen vítězství. Spokojeni by ale měli být i ti, pro něž je účast v podobném závodě pouze zpestřením příjemného víkendu na horách. Opět bude možnost testovat lyže několika značek, v cílovém prostoru se budou prezentovat výrobci sportovního vybavení a bude probíhat program zaměřený na nejširší lyžařskou veřejnost. Potvrzuje to i Daniel Klička, ředitel společnosti Media Vision (provozující satelitní platformu CS Link), která je generálním partnerem celé akce: „Dá se předpokládat, že po loňském úspěchu celé akce letos přijede ještě více lidí a my chceme mít všem co nabídnout. Máme připravenou spoustu krásných cen jak pro dospělé lyžaře, tak pro závodníky z řad dětí, nějakou tu pozornost si ale určitě zaslouží i ti, kdo na lyžích nepatří k úplně nejrychlejším.“

CS Link SKI magazín Open je tu. POZOR, letos závodíme v neděli 9. ledna 2011!

Článek má tyto nálepky akce/výstavy
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 3-1-2011
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit