Běžky v Praze: SkiPark v Chuchli otevřen lyžařům

Organizátoři pražského sportovního projektu SkiPark Velká Chuchle („SkiPark“) informovali o zahájení provozu zimního sportoviště, které se nachází v areálu dostihové dráhy CONSEQ PARK Velká Chuchle v Praze 5. Provoz běžecké dráhy byl oficiálně spuštěn v pondělí 21. ledna 2013 v 9:00 hodin.
Kateřina Neumannová a náměstek Pavel Richter při otevření druhé sezóny běžeckého areálů v Chuchli

Běžecká dráha je v současné době přibližně 500 m dlouhá a její další úprava, včetně sportoviště pro děti, bude probíhat v následujících dnech v závislosti na dostatečně nízkých teplotách.  


Mezi sportovní akce, které jsou zatím v areálu plánovány, patří Pražský pohár v běhu na lyžích, který se koná 6. února 2013 ( http://www.sportovniservis.cz/), nebo Zimní triatlon 9. února 2013 (http://www.czechtriseries.cz/).


Ing. Pavel Richter, náměstek primátora hl. m. Prahy u této příležitosti uvedl: 


„Tento projekt jsme podpořili z jednoduchého důvodu. Chtěli jsme nabídnout obyvatelům Prahy možnost zalyžovat si v rámci hlavního města a v dosahu městské hromadné dopravy. Nemusí tak jezdit za sněhem na hory, ale mají veškeré zázemí zde, ve Velké Chuchli. Věřím, že si i v této sezóně projekt naplno užijí. Programy pro školy, které měli minulý rok velký úspěch, budou pokračovat i letos a jejich nabídka se ještě více rozšíří.“  


Lyžařská trať, která za předpokladu optimálních klimatických podmínek (minimálně -3 °C a méně) vznikne v areálu dostihového závodiště CONSEQ PARK Velká Chuchle i v sezóně 2012/2013, bude oproti prvnímu ročníku přesunuta mimo okruh pro trénink koní. Organizátoři tak vycházejí vstříc zájemcům o lyžování v dopoledních hodinách, které bylo omezené ranním tréninkem. 


Kateřina Neumannová, olympijská vítězka a mistryně světa v běhu na lyžích, u této příležitosti uvedla:


„Celý organizační tým těší, že teploty konečně klesly na požadovanou úroveň a areál mohl být dnes otevřen veřejnosti. Všechny s radostí zveme do SkiParku a věříme, že si Pražané užijí letošního sněhu co nejdéle.“  


Trať opět vznikla za použití technického sněhu, který se vyráběl přímo na místě. V závislosti na klimatických podmínkách, je plánován okruh v délce přibližně 1 000 metrů a šířce 6 metrů. Trať bude denně strojově upravována pro klasický styl i pro bruslení a v případě dostatečné přírodní sněhové pokrývky bude okruh prodloužen. Ve večerních hodinách bude trať osvětlena.


Součástí SkiParku bude opět prostor pro děti s lyžařskou školičkou. Organizátoři zároveň plánují vylepšení půjčovny lyžařského vybavení a vzhledem k oblíbenosti školních programů i rozšíření této nabídky. 


Díky zázemí dostihového závodiště mají návštěvníci k dispozici až 600 míst k parkování a možnost občerstvit se v místní restauraci. 


Dlouhodobý záměr provozovatelů areálu SkiPark Velká Chuchle je vybudovat z tohoto místa  tradiční centrum lyžování v Praze s maximálním množstvím služeb a zábavy pro všechny věkové kategorie. SkiPark Velká Chuchle tak v chladných měsících promění dostihové závodiště v místo zimních radovánek, pro které již nebude třeba jezdit daleko do hor.


Lyžařský areál vznikl ve spolupráci s Magistrátem hlavního města Prahy s cílem rozvíjet sportovní aktivity a zdravý životní styl Pražanů, a dále dostihového závodiště CONSEQ PARK Velká Chuchle, olympijské vítězky a mistryně světa v běhu na lyžích, Kateřiny Neumannové a Jo Weaver z agentury JWA Prague s.r.o..  Článek má tyto nálepky běžky akce/výstavy
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Tisková zpráva / 24-1-2013
Tisková zpráva
Tisková zpráva Tento text nám do redakce přišel od zdroje, kterému sice důvěřujeme, ale za který nemůžeme ručit.
 • Tisková zpráva patří mezi nástroje PR
 • PentaphotoHD-1.jpg
 • skola-4.jpg
 • Shora nemá Klínovec chybu!
 • Červená sjezdovka
 • Premiéru filmu Let’s go get small přináší SKI magazín
 • holky.jpg
 • Jnlm_050.jpg
 • Jediná existující Hra na hory
 • Příprava závodních lyží (Foto: SLČR)
 • Sacberk_GS.jpg
 • Screen Shot 2012-09-11 at 17.24.04.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
 • Screen Shot 2013-09-09 at 15.11.49.jpg
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit