Jedenácté MS SKI&Golf: Češi opět v popředí

Za účasti reprezentantů z osmnácti zemí se v rakouském Zell am See od 8. do 10. května konalo Mistrovství světa v atraktivním spojení disciplín SKI&GOLF. V celkovém hodnocení se v tomto odvětví sčítají výsledky z obřího slalomu a dvou golfových her na 18 jamek.
Jaerbyn, Miller, Bank

Hvězdou celého mistrovství byl bezpochyby již poněkolikáté Bode Miller, i ten však v lyžařské části našel přemožitele v českém reprezentatu Ondřeji Bankovi. Kromě Banka byli v početné české výpravě největšími aspiranty na přední umístění dnes již specialisté na lyžařsko-golfovou kombinaci Eva Koželuhová (mistryně světa z roku 2011 a stříbrná z 2012 a 2013, český golfový profesionál Jiří Janda (medailista z týmové soutěže a ze soutěže smíšených párů s Evou Koželuhovou) a Petr Kabát, výborný lyžař a zároveň golfový profesionál. Dalšími členy českého A-týmu, který vedl kapitán Martin Beránek, byli Jan Schovánek a Tomáš Vajcík.

Nejúspěšnějším českým účastníkem byla Eva Koželuhová, která získala potřetí za sebou titul vícemistryně světa. Po velmi solidní lyžařské části zahrála výborně i dvě golfová kola: +5 a +4. Druhý golfový den měla Eva na 18. jamce velkou smůlu, když zahrála míček 120 cm od jamky a místo útoku na birdie a celkové score +1 si připsala dvě trestné rány a výše uvedené score +4. Škoda…

Vše si Koželuhová vynahradila v klasifikaci párů, kde se stali společně s Jiřím Jandou mistry světa pro rok 2014. Po bronzové a stříbrné medaily se tedy konečně dočkali vytouženého titulu. Ten si zajistili především výbornou golfovou částí, kdy kvalitní výsledek Evy podtrhl Jirka vynikajícími +1 v prvním kole a v paru zahraným druhým kolem.

Třetím českým medailistou letošního šampionátu byl Petr Kabát, který v kategorii profesionálů obsadil vynikající třetí místo. Lepší byli jen švýcarský golfový profesionál Claudio Blaesi a dlouholetý účastník Světového poháru v alpském lyžování Patrik Jaerbyn ze Švédska (mistr světa z roku 2011).

Čtvrté medailové umístění získal Josef Novák v seniorské kategorii Masters 1. Výborného výsledku, 4. místa, ale shodně dosáhli také český A-tým a nejmladší účastník mistrovství – 13 letá Tereza Koželuhová, sestra Evy, která druhý golfový den zahrála neuvěřitelných +3.

V počtu medailových umístění skončili čeští zástupci třetí za domácími reprezentanty a Švédy.