Komentáře Ski SuperTest 06/07 - allround top lady

Komentáře k některým lyžím z kategorie allround top lady. Celý Ski SuperTest s kompletními výsledky jednotlivých lyží je k dostání jako SKI magazín SPECIÁL ve vybraných sportovních obchodech, novinových stáncích nebo formou předplatného.
allround-toplady-titul-06-07.jpg

Atomic Balanze 11 Metron

Atomic Balanze 11 Metron

Víc už to ani nejde. V disciplíně komfort je Atomic Balanze 11 Metron trefou do černého. S dosaženými sty body nám ležérní vítězka v kategorii allround top nabízí lehčí zahájení oblouku a lepší točivost než ostatní modely této kategorie. To ale není všechno, díky velmi přímému vjezdu do oblouku, harmonickému průběhu oblouku a lehkému přechodu z hrany na hranu carvuje sportovní Balanze 11 Metron jako mistr světa.

 

Blizzard Emoción 7400

Blizzard Emoción 7400

Točivý Blizzard Emoción 7400 je model pro pohodlné dámy, které si přejí komfortního partnera a nenechají se strhnout k razantním sjezdům šusem. Jako její konkurence od Elanu zaostává i Emoción v klíčových disciplínách své kategorie. Kdo klade velký důraz na hranění a všestrannost, měl by se poohlédnout po jiných lyžích.

 

Dynamic i-Celebrate 1.1

Dynamic i-Celebrate 1.1

Nejenže přátelský Dynamic i-CELEBRATE 1.1 boduje ve všech oblastech a svých 5 hvězd si zasloužil, nejlepší známky má za komfort při jízdě. Lehce a uvolněně kroutí zatáčky a přináší nekomplikovanou radost z jízdy. Ideální lyže, co šetří síly i při jízdě na vysoké úrovni.

 

Dynastar Exclusive 11

Dynastar Exclusive 11

Dynastar Exclusive 11 se vždycky hodí, vyzná se v každém terénu a nenechá se jen tak vyvést z míry. Ale neskáče úplně jak lady píská, při rychlých středních carvingových obloucích na prudkých svazích by mohla lehčeji přecházet z oblouku do oblouku a ukázat větší vitalitu v průběhu oblouku. Přesto je super lyží pro útočné dámy, co chtějí ukázat sílu na sjezdovce a potrápit svaly.

 

Elan Speed Magic Fusion

Elan Speed Magic Fusion

Elan Speed Magic Fusion se cítí nejlépe, když se řítí sjezdovkou pořádnými carvingovými oblouky. Přitom testérky přesvědčila svým pohodlím a klidnou jízdou. Bohužel naše přísné specialistky našly slabiny zrovna v klíčových disciplínách. Na sportovní allround top lyži nehraní tak dobře a nejsou dostatečně všestranné. Přesto jsou příjemnými carvingovými sjezdovkami pro labužnice.

 

Fischer Vision 70

Fischer Vision 70

Na gymnáziu by byl Fischer Vision 70 klasický dvojkař. Umí všechno docela dobře a nikde nedělá problémy. Vyučování ji baví, ale nemá oblíbený předmět. Vždy podává konstantní dobré výkony, nikdy by ale neodevzdala nejlepší práci. Jste sportovní a nadšená lyžařka, ale nemáte na sněhu oblíbenou disciplínu? Pak to vypadá, že si budete velmi dobře rozumět se sympatickou Fischerkou.

 

Head Fast Thang SL SRF 6

Head Fast Thang SL SRF 6

Lyže Head Fast Thang se tak nejmenují nadarmo. Když je to možné, sjíždí sjezdovku sportovními carvingovými oblouky. Do údolí vás nejradši přiblíží s jednou rukou ve sněhu, a to díky svému agresivnímu vykrojení. Ale i ve všech ostatních disciplínách se model Head drží na předních příčkách. Náš tip: Koupit, šlápnout na plyn a carvovat.

 

K2 T-Nine Burnin`Luv M1 11.0 TC

K2 T-Nine Burnin'Luv M1 11.0 TC

Díky K2 T-Nine Burnin'Luv vám budou patřit celé hory. Spolu se Salomon a Stöckli je neporazitelným všestranným profíkem. Burnin'Luv bere každý sníh, co jí přijde pod skluznici, a je jí jedno, zda řežete zatáčky nebo ležérně sesouváte. Tuto Američanku nezajímají ani malé chyby, ani nerovnosti v terénu. Je to borec pro všechny případy.

 

Nordica Olympia Speed XBS

Nordica Olympia Speed XBS

Sportovní carvingové oblouky, šokující sjezdy nebo agilní přechod z oblouku do oblouku? Strmý nebo mírný terén? Nic není problém pro Nordicu Olympia Speed XBS. Naše bezproblémová hráčka ve středním poli zůstane vždy u míče. Mistrem všestrannosti ale není, mimo upravené sjezdovky vyžaduje madam Olympia precizní tlak na hrany a pevnou ruku. Přesto je solidní lyží pro angažované sjezdařky.

 

Rossignol Attraxion 3 WPI

Rossignol Attraxion 3 WPI

Pokud se jedná o rychlost na hladké sjezdovce, nenechá se Rossignol Attraxion 3 WPI nikým zahanbit. Jinak ale nepatří do kategorie allround top. Přináší méně pohodlí a radosti z carvingu než ostatní testované modely a neboduje ani v disciplínách hranění a všestrannost.

 

Salomon Rush N 10

Salomon Rush N 10

Je to lyže do nepohody. Je jedno, zda jedete v rozježděném terénu, v boulích nebo na právě uhlazené sjezdovce, nezáleží, zda preferujete řezané oblouky nebo smýkání, Rush N 10 zůstává vždy nekomplikovaným, dobře točivým a spolehlivým partnerem. Pro každou zvědavou lyžařku, co se chce vydat cestou necestou, je tento model absolutní nutností.

 

Stöckli Spirit Ed. VII

Stöckli Spirit Ed. VII

Chcete zábavu? Tady ji máte. Stejně jako medel od Atomicu je Stöckli Spirit Ed. VII v zatáčkách agresivnější než jeho konkurence. Vzletně se přehupuje z jednoho oblouku do druhého, výborně drží na hraně a nenechá se vyvést z míry různými chybičkami ani rozježděným terénem. Je naším tajným tipem pro fanoušky sportovního carvingu, kteří chtejí být flexibilní ve výběru své trasy.

 

TECNO Pro Safine MC

TECNO Pro Safine MC

S pěti hvězdičkami zůstává laciný TECNO Pro Safine MC v každém případě ve hře. Je jedno jestli na sjezdovkách nebo mimo ně, Safine MC je své konkurenci všude v patách, jak ve věci komfortu, tak i co se týče hranění a klidu při jízdě. Nejobratnější ale prkýnka TECNO Pro nejsou. Změna oblouků by měla být agilnější a sportovnější. V podstatě je dobrou koupí pro všechny allround lyžařky.

 

Völkl Attiva S5 Titanium

Völkl Attiva S5 Titanium

Völkl S5 Titanium je skvělou sjezdovou lyží, která nabízí hodně radosti z carvingu, suverénní klid, hodně pohodlí a dobré hranění. Její slabost v klíčové disciplíně všestrannost ji ale stála hvězdičku. V rozježděném nebo boulovatém terénu potřebuje lepší vedení a čistší techniku než většina modelů této kategorie.

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 8-2-2007
SKI magazin
SKI magazin Takto označené články byly připraveny redakcí a upozorňují na akce SKI nebo partnerských společností
  • C69A8553-1.jpg
  • bauer-6.jpg
  • L1000987-Korbinian-Seifert-1.jpg
  • kola.JPG
  • 298_361_leden16.png
  • eXcelent Separation_2263_-1.jpg
Hotely, kde se dobře žije
Příjemné ubytování na úrovni ve Val di Fiemme, Dolomiti, Trentino.
Skialpová škola
Skialpinistické kurzy pro každého v Čechách, na Slovensku i Alpách
Nešetřete na botách
Na hory si dopřejte pořádné lyžařské boty
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit