O víkendu se bude uklízet Lysá hora

Již tento víkend se v Krkonoších uskuteční ojedinělá akce, kterou připravil lyžařský areál v Rokytnici nad Jizerou. Jeho provozovatelé chtějí jít příkladem všem návštěvníkům hor a ukázat, jak se především v chráněné oblasti KRNAPu chovat. Proto se rozhodli uspořádat velký podzimní úklid Lysé hory. Jejich počínání nás zaujalo natolik, že jsme se rozhodli požádat o podrobnější popis celé akce Ing. Jiřího Krtičku, ředitele Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.
Krakonoš, maskot SKIareálu Rokytnice nad Jizerou

Jaký význam akce Úklid Lysé hory 2013?

Tím, že provozujeme skiareál, který z velké části leží v 1. zóně Krkonošského národního parku, je naší povinností věnovat zvýšenou pozornost ochraně přírody a edukaci našich návštěvníků - jak se správně chovat nejen v národním parku, ale i na horách obecně. I z tohoto důvodu bychom v následujících letech velmi rádi navázali těsnější spolupráci se Správou KRNAP.

Jakou má akce tradici?

Úklid Lysé hory probíhá na dobrovolnické úrovni (brigády) v podstatě již od sedmdesátých let minulého století, kdy se v Rokytnici nad Jizerou začalo lyžovat a tento krásný kout západních Krkonoš začal masově přitahovat milovníky hor. Od letošního podzimu se brigády mění v organizovanou akci pod hlavičkou Skiareálu Rokytnice nad Jizerou.


Aktualizováno: Do fotogalerie pod článkem byly doplněny fotografie ze sobotního úklidu Lysé hory


Jaké má akce poselství do budoucna?

Úklid Lysé hory 2013 bereme jako začátek užitečné tradice, kterou bychom rádi opakovali vždy po zimní i letní sezóně, tedy v dubnu a říjnu každého roku. Letos akci věnujeme její vlastní mediální kampaň a pro následující rok bychom téma - jak se správně chovat nejen v národním parku, ale i na horách obecně – rádi zapracovali o do letních i zimních marketingových aktivit areálu. První budete moci pozorovat již příští rok v létě, na které připravujeme letní hru pro rodiny s dětmi. Do našich plánů bychom rádi zapojili KRNAP, abychom spojili síly při edukaci chování návštěvníků Krkonoš a využili znalostí historie a přírody těchto krásných hor. Víc teď bohužel prozradit nemůžeme, nechte se překvapit.

Jaké další novinky můžeme čekat od Skiareálu v Rokytnici nad Jizerou?

Skiareál Rokytnice nad Jizerou stojí na pomyslném prahu nové éry, která je symbolizována zejména novým výrazem areálu a novou reklamní kampaní. Pro zdar všech našich aktivit a plánů do budoucna jsme se spojili s pánem hor - Krakonošem, kterého – hned vedle Správy KRNAP – považujeme za největšího odborníka na Krkonoše. Krakonoš bude i hlavním motivem komunikační kampaně v následujících třech letech.

    Další novinka potěší rodiny s dětmi – od letošní zimní sezóny bude lyžování ve skiareálu Horní Domky pro všechny děti do šesti let zdarma. Dospělé lyžaře potěší vedle vynikajícího lyžování wifi zdarma a nová aplikace Skiareálu Rokytnice nad Jizerou do mobilních telefonů. Tří-hodinová jízdenka – letos znovu zavádíme 3 hodinovou časovou jízdenku a vycházíme vstříc našim zákazníkům, kteří nechtějí trávit lyžováním celý den. Tato jízdenka je zároveň příjemnou možností pro naše nové zákazníky, jak vyzkoušet lyžování v Rokytnici nad Jizerou a přesvědčit se o kvalitách lyžování u nás za nižší cenu. Jsme přesvědčení, že tento náš přístup ocení. V závěru letošní zimní sezóny máme naplánován důkladný bezpečnostní audit sjezdových tratí. Do zabezpečení sjezdových tratí se chystáme v následujícím roce významně investovat, abychom dokázali návštěvníkům zaručit maximální bezpečnost a komfort při jejich oblíbeném lyžování.

Článek má tyto nálepky česko
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
SKI magazin / 11-10-2013
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit