Závěr zimy v Koutech nad Desnou? Fantazie!

Vyrazit si tak koncem sezóny do Jeseníků, nejlépe ve všední den, budete čelit dost vysoké pravděpodobnosti, že si přinejmenším poránu skvěle zalyžujete. My jsme to zkusili v Koutech nad Desnou a nelitovali jsme
IMG_2501.jpg

Kde zhruba asi leží Šumperk, ví snad každý z nás. Nakonec v Šumperku přece bydlí nejlepší český sjezdař Ondra Bank a pochází odsud třeba i Honza Hudec, který sice olympijskou medaili vyhrál pro Kanadu, ale kde je doma, ví pořád dobře. :-) Ze Šumperka to tedy vezměte nahoru k polským hranicím, směr Červenohorské sedlo, a za Velkými Losinami pak nemůžete minout lyžařské středisko Kouty nad Desnou. Obec se sice jmenuje Loučná nad Desnou, ale nechme tyhle prkotiny stranou.

Středisko tu relativně nedávno vystavěl a stále provozuje rodinný klan Kestlů, podnikatelů z Olomoucka a, nikoliv překvapivě, také velmi náruživých lyžařů. Jejich podnikatelské aktivity vedle provozu lyžařského střediska zahrnují i distribuci lyžařského vybavení italské značky Nordica, což se pochopitelně hezky doplňuje a vy jako návštěvníci lyžařského areálu v Koutech z této skutečnosti profitujete.

Je celkem zbytečné si do Koutů vozit svoje lyže, více méně nepřetržitě je tu otevřené testcentrum Nordica, které má k dispozici spoustu parádních lyží i bot. Testcentrum, stejně jako dokonalé zázemí s příjemnou restaurací, je hned pod sjezdovkami a ve stejném místě můžete i bydlet. 

Sjezdovky jsou česká extraliga

Sjezdovky v Koutech and Desnou patří k tomu úplně nejlepšímu, co můžeme v České republice zkusit. V první řadě jsou dlouhé, v druhé řadě jsou dvě ze tří nezvykle prudké. Pro sportovní, zdatné lyžaře, co to mají rádi rychle, je to v Koutech za dobrých sněhových podmínek ráj.

Nahoru vás vyveze moderní šestisedačková lanovka s kapacitou 3200 os./hod., v horní části svahu, na úvodní rovince, pak ještě funguje kotvový vlek. Další dvě kotvy jezdí ve spodních partiích areálu a nutno říct, že ani tyto svahy v žádném případě nejsou nudné, i když jsou v porovnání s jízdou až seshora krátké. 

Červená trať s názvem Hřebenovka snese v tuzemských podmínkách srovnání snad jen s červenou ve Svatém Petru ve Špindlu. Jedná se o více než dva kilometry dlouhou, širokánskou sjezdovku s místy velmi výrazným sklonem. Medvědí sjezdovka je hlavně ve své spodní části ještě prudší, přitom neméně široká… Přátelé, kde tohle najdete? Modrá - Pohodová sjezdovka má délku 3050 m (!) a převýšení 520 m, což nadchne hlavně méně zkušené lyžaře a nebo ty, co prostě carvingové koleje nejradějí kreslí na mírnější kopce. Nabídka sjezdových tratí a hlavně jejich kvalita je v Koutech prostě nadstandardní.

Středisko má zajímavě zpracované internetové stránky, na nich se o lyžařském areálu i početných akcích zde pořádaných můžete hodně dozvědět. Ale nic samozřejmě nenahradí osobní zkušenost. Zajeďte se nyní, před koncem zimy, do Koutů nad Desnou také podívat, stojí to za to!

 

 

E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Ondřej Katz / 11-3-2016
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit