Aktuální report Vorarlbersko: Alpy nabízejí nejlepší lyžování v sezoně!

Teploty pod nulou, mnohametrové zásoby sněhu, mnohde parádní prašan a i docela slibná předpověď počasí na následující dny. Pokud vám ještě zbyla nějaká dovolená – a jestliže můžeme radit – vyrazte do Alp. Lépe se v letošní sezoně zatím nelyžovalo.
Tunel z Damüls do Mellau

Rakouské oblasti Damüls Mellau, Silvretta Montafon nebo Schlick 2000, to jsou jen namátkou některá z míst, která jsme v uplynulých dnech projeli v rámci připrav dalších čísel SKI magazínu. I když lyžování samo o sobě tentokrát nebylo hlavní náplní našich alpských toulek, pár oblouků jsme zvládli a na jejich základě můžeme tvrdit: lépe jsme si letos v zimě zatím nezalyžovali. 

Jednoznačně nejvíc oblouků jsme ze zmíněných středisek zvládli vykroužit v u nás neprávem nepříliš známé oblasti Damüls Mellau. Dvojice středisek spojených od roku 2010 v jednu více než 100kilometrovou oblast leží za arlbergským masivem v nejzápadnější části Rakouska. Na první pohled trochu odlehlá oblast je však po bližším průzkumu z Čech velmi dobře dostupná a s přihlédnutím k tradičně extrémním sněhovým přídělům téhle části Alp se jedná o tajný tip na vaši zimní dovolenou. Středisku se budeme podrobněji věnovat v jednom z podzimních SKI magazínů, protože to rozhodně stojí za to. Nyní se zastavíme jen u konkrétních podmínek první poloviny března.

Sjezdovky, stav sněhu

Byť je už jaro téměř za dveřmi, slunce v této části Evropy ještě nemá takovou sílu, aby dokázalo jakkoli výrazně znehodnocovat kvalitu sněhu, což znamená: téměř dokonalé sjezdovky po celý den. Milovníci ranních hodně tvrdých, zmrzlých manžestrů si tedy musejí ještě nějaký ten den počkat nebo zamířit do Itálie, ostatní si ale mohou užívat parádní téměř prašanové pisty od osmi do čtvrté odpolední. I na vytíženějších návratových cestách se v době naší návštěvy zhoršovaly podmínky jen velmi, velmi pomalu. 

Druhou výhodou relativně nízkých březnových teplot je prašan, který po sněžení v první polovině týdne stále ještě vyčkává ve skvělé kondici. Samozřejmě, musíte po něm občas chvilku pátrat, vítr v polovině týdne se na některých úbočích podepsal, ale celkově jsou výlety mimo upravované terény většinou hodně povedeným zážitkem. 

Jak je to s lidmi? 

Překvapivě dobré podmínky panovaly v námi navštívených areálech, co se zalidněnosti týká. V Rakousku nyní nejsou žádné školní prázdniny, občas se můžete setkat se školními lyžařskými kurzy – ale to může být problém spíš při pobytu v hotelu než na sjezdovkách. Celkově budete mnohdy na lanovce úplně sami a sjezdovku si rozdělíte s třeba maximálně desítkou dalších lyžařů. Paráda. 

Námi projeté areály a jejich devízy

 • Silvretta Montafon
  + parádní podmínky pro jízdu ve volném terénu
  + celá řada povedených půldenních eventů, které zvlášť v této části sezony stojí za vyzkoušení. Namátkou ranní lyžování nebo dopolední freeridový kurz. Nabídka zde: https://www.silvretta-montafon.at/en/news-info/mountain-experiences
  + vzhledem k velikosti areálu a celkovému počtu lyžařů tu najdete kopce, na kterých budete hravě zcela sami
  + volné a cenově dostupné ubytování v údolí na tuto část roku 
 • Damüls Mellau
  + pokud tuhle oblast neznáte – a není divu, v Česku nejde právě o nejznámější resort – budete překvapeni, jaké areály ještě můžete v Rakousku objevit
  + do Damüls může být díky horským silničkám občas horší dopravní dostupnost, nic takového ale nyní nečekejte. Silnice jsou holé, sněhu na druhou stranu víc než dost
  + téměř liduprázdné sjezdovky
  + severní svahy nad Mellau vydrží tvrdé a v parádní kondici až do pozdních odpoledních hodin

 • Schlick 2000
  + dobrý tip na jednodenní lyžovačku například cestou do Itálie
  + spojte návštěvu Schlicku s pobytem a poznáním Innsbrucku
   
 • Nordkette
  + parádní freeride z vrcholu Hafelekar. Ale pospěšte!
Článek má tyto nálepky sjezdové lyžování rakousko aktuální report
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
E-mail:
Váš text:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Jan Klouček / 13-3-2016
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Videa na našem webu neskladujeme. Přidat nové video je možné pouze tak, že originál nahrajete na server YouTube a nám sdělíte link.
Název:
Kategorie:
Místo:
GPS:
YouTube adresa:
Vybrat fotografii:
Max. rozlišení 1920x1200, max. velikost 2MB
Popis:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit
Název:
Typ inzerce:
Nabídka Poptávka
Cena:
Telefon:
E-mail:
Kraj:
Kategorie:
Přidat obrázek 1:
smazat
Přidat obrázek 2:
smazat
Přidat obrázek 3:
smazat
Max. rozlišení 1920x1440, max. velikost 3MB
Popis zboží:
(max 800 znaků)
Kolik je 2x3?
Tyto údaje je nutné vyplnit